Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri 2023

0

Büyükada, İstanbul’un en büyük adalarından biridir ve şehrin kalabalığından kaçmak isteyenler için popüler bir kaçış noktasıdır. Ada, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve tabii ki plajlarıyla ünlüdür.

Büyükada’nın plajları, genellikle kumsal plajlardan ziyade kayalık sahillere sahiptir. Bu nedenle, denize girmek için terlik veya su ayakkabısı gibi ekipmanlarınızı yanınıza almanız önerilir. Büyükada plajları, temiz ve berrak sularıyla dikkat çeker ve serinlemek veya güneşlenmek için idealdir.

Ada üzerindeki en popüler plajlardan biri olan Naki Bey Plajı, yerli halk ve turistler arasında sıkça tercih edilen bir mekandır. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkanı bulunurken, kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda plajda birçok su sporu aktivitesine katılma şansına da sahipsiniz.

Büyükada Plajları Listesi

Büyükada Beltur Plajı

Büyükada Beltur Plajı

BELTUR tarafından yönetilmekte ve işletilmekte olunan bu plaj 500 kişilik bir kapasiteye sahip olmaktadır. Plaj ayrıca vapur ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilen bir konumda yer almaktadır. Hem Bostancı’dan hem de Kartal’dan ücretsiz tekne servisi ile maliyet anlamlarında da büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu plajlar, kafe menülerini de uygun bir fiyat ile ziyaretçilerine sunmayı başarmaktadır.

Büyükada Beltur Plajı Google Harita Konumu
Büyükada Yörükali Plajı

Büyükada Yörükali Plajı

Büyükada vapurundan indikten sonra burada yer almakta olan iskelenin yanındaki ücretsiz tekne servisleriyle 20 dakikalık sürede ulaşım sağlanan plaja giriş ücreti hafta içi ve Cumartesi günleri 250 Türk Lirası, Pazar ve bayram günleri ise 350 Türk Lirası olarak bilinmektedir. Fiyatlara; şezlong, şemsiye, sehpa, emanet kasası, duş, soyunma kabini, Wİ-Fİ ve plaj kullanımları dahil olmaktadır. Plaja 0-6 yaş arası ücretsiz bir şekilde girebilmektedir. 7 ile 12 yaş arası ise yarı yarıya indirimli bir şekilde plaja giriş sağlayabilmektedir.

Plajın kumlu olmasından ötürü mekana çocuklu aileler fazlaca ziyarette bulunabilmektedir. Deniz içerisindeki atlama platformları ve mini kaydıraklar çocuklar tarafından fazlaca sevilmektedir. Plaja kafe servisi de bulunmakta olan mekana dışarıdan yiyecek getirilmesine de izin verilmektedir.

Adres: Nizam Mahallesi, Yörükali Mevkii Büyükada / İstanbul

Telefon: 0 (216) 382 73 41

Büyükada Yörükali Plajı Google Harita Konumu
Anka Aya Nikola Beach

Anka Aya Nikola Beach

Büyükada’nın en yeni plajlarından birisi olan bu plaj, adada yer alan iskeleye yarım saat yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. 2023 itibariyle hafta içi 300 TL, hafta sonu ise 400 TL giriş ücreti bulunmaktadır. Ücrete; şezlong, şezlong minderi, şemsiye, duş, soyunma kabinleri ve gidiş-dönüş tekneyle ulaşım dahil olmaktadır.

Telefon: 0 (533) 592 54 03

Adres: Büyükada-maden, Yılmaz Türk Cad. No:181 Büyükada / İstanbul

Büyükada Blue Beach

Büyükada Blue Beach

Adada yer almakta olan iskeleye ve çarşıya en yakın olan mesafedeki plajlardan birisi olan bu plaja merkez üzerinden yürüme vasıta ile 10 dakika içerisinde ulaşmak mümkün olmaktadır. Burada ek olarak merkezden ücretsiz olarak hizmet sağlayan sürat teknesi de yer almaktadır. Oldukça geniş bir platform üzerinde bulunan plajda kumsal alan olmasa da deniz kumluk ve sığ bölümü de yer almaktadır. kişi başı ücretler hafta içi 200 TL, hafta sonu 300 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fiyatlara; şezlong, şemsiye ve duş kullanımları dahil olmaktadır. Mekana tek başına erkekler girememektedir.

Telefon: 0 531 336 07 65

Adres: Büyükada-nizam, Albayrak Sk., 34970 Adalar/İstanbul

Büyükada Blue Beach Google Harita Konumu
Büyükada Nakibey Plajı

Büyükada Nakibey Plajı

Nakibey Plajı 30 seneden daha uzun bir süredir hizmet vermekte olan bir aile işletmesidir. Plajın girişinde Damsız girilmez levhası bulunmaktadır. Çocuklar için kumluk alan sunmayı başaran bu plajda giriş ücretleri hafta içi ve cumartesi günleri 250 TL, hafta sonu ve bayram günleri ise 350 TL olarak bilinmektedir. 0-7 yaş arası ücretsiz olan plaj, 7-12 yaşları arasındaki çocuklar için %50 indirim ile satışta yerini almaktadır.

Telefon: 0 (216) 382 45 01 / 0 (536) 373 21 15

Adres: Naki Bey Çıkmazı No:17 Büyükada / İstanbul

Büyükada Nakibey Plajı Google Harita Konumu
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir