Antalya Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri
  1. Anasayfa
  2. Piknik Alanları

Antalya Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri

0

Antalya Piknik Alanları, ülkemizin en güneyinde yer almakta olan ancak binlerce piknik severin yer aldığı bireylere hizmet etmekte olan piknik alanlarına sahiptir. Antalya’nın tüm ilçelerinde yer almakta olan piknik alanları; gerek Antalya’da yaşayan gerekse Antalya’ya ziyaret için giden kimseler için oldukça güzel seçenekleri bizlere sunmakta olan piknik ve mesire yerlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Antalya En Populer Piknik Alanları

Siz değerli piknik sever ziyaretçilerimiz için; Antalya Piknik Alanları – Antalya’daki En İyi 10 Piknik Yeri isimli listemizi oluşturduk.

Düzlerçamı Piknik Alanı

Düzlerçamı Piknik Alanı

Antalya’nın Korkuteli karayolu üzerinde yer alan Düzlerçamı Piknik Alanı, 2013 yılında hizmete açılmıştır. Antalya merkez ilçesine 15 kilometre uzaklıkta yer alan piknik alanı ortalama olarak 140.000 m2’lik bir alana sahip olmaktadır. Mesire alanı içerisinde birbirinden güzel yürüyüş yolları, dinlenme alanları, oturma alanları, piknik alanları, çocuk oyun alanları ve spor aktiviteleri gibi alanlar ye almaktadır. Ayrıca aileniz ile güvenli ve mutlu zaman geçirebilmeniz için, alanın güvenliği 24 saat özel güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır.

Adres: Yalınlı, Atatürk Cd., 07190 Döşemealtı/Antalya

Düzlerçamı Piknik Alanı Google Harita Konumu
Antalya Kent Ormanı Meşe Kapısı Piknik Alanı

Antalya Kent Ormanı Meşe Kapısı Piknik Alanı

Antalya’nın Kuzey ve iç bölümlerinde yer alan, şehirde yer alan hayvanat bahçesinin karşısında yer alan Antalya Kent Ormanı’nın içerisinde yer alan Meşe Kapısı Mesire Yeri günün her saati birçok ziyaretçiyi bünyesinde toplamaktadır. Şehir genelinde en çok tercih edilen piknik alanları arasında yer alan bu piknik alanında tüm gün birbirinden güzel zamanlar geçirmeniz mümkün olabilmektedir.

Adres: Yeşilbayır, Kent Ormanı, 07190 Kepez/Antalya

Antalya Kent Ormanı Meşe Kapısı Piknik Alanı Google Harita Konumu
Kepez Belediyesi Sosyal Tesisleri Piknik Alanı

Kepez Belediyesi Sosyal Tesisleri Piknik Alanı

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunmakta olan piknik alanı, Antalya’nın çıkışında yer almaktadır. Denizli ile Antalya karayolunun başlangıç bölümünde yer alan bu piknik alanı aynı zamanda Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ile Özel Hareket Şube Müdürlüğü’ne de yakın bir bölümde yer almaktadır. Sevdikleriniz ile güzel bir gün geçirmek için bu mesire yerini tercih edebilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Adres: Yeşilbayır, 07192 Döşemealtı/Antalya

Kepez Belediyesi Sosyal Tesisleri Piknik Alanı Google Harita Konumu
Kadriye Beach Piknik Alanı

Kadriye Beach Piknik Alanı

Antalya’nın Kadriye ilçesinde yer alan bu piknik alanı günün her saati ziyaretçisi olan, piknik ve türevi aktivitelerin yapılabildiği güzel bir mesire alanı olarak bilinmektedir.

Adres: Kadriye, 07525 Serik/Antalya

Kadriye Beach Piknik Alanı Google Harita Konumu
Topçam Piknik Alanı

Topçam Piknik Alanı

Antalya ile Kemer yolu arasında, Antalya şehir merkezine 17 kilometre mesafede yer alan bu piknik alanı, deniz kenarında yer almaktadır. Ortalama olarak 13 Hektar üzerinde kurulu olan bu mesire yeri, oldukça güzel bir plaj da bulunmaktadır. Piknik alanına hem yerli hem de yabancı birçok ziyaretçi günün her saati yoğun olarak gelmektedir.

Adres: Liman, Topçam Günübirlik Mesire Alanı, Konyaaltı Bulv D:No:509, 07130 Konyaaltı/Antalya

Topçam Piknik Alanı Google Harita Konumu
Kargıcak Piknik Alanı

Kargıcak Piknik Alanı

Antalya ile Kemer karayolu üzerinde bulunmakta olan bu piknik yeri, şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ortalama olarak 4 hektar kullanım alanı olan bu piknik alanı, birçok ziyaretçi tarafından günün her saati ziyaret edilmektedir. Gelen ziyaretçiler hem dinlenme gibi aktiviteleri gidermekte hem de deniz sporları yaparken burada zaman geçirebilmektedir.

Adres: Liman, Topçam Günübirlik Mesire Alanı, Konyaaltı Bulv, 07130 Konyaaltı/Antalya

Büyük Çaltıcak Piknik Alanı

Büyük Çaltıcak Piknik Alanı

Antalya’dan Kemer ilçesine doğru seyredildiğinde, şehre en yakın sahillerden biri olarak bu mesire alanı bilinmektedir. Ayrıca mesire alanı, şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Antalya’ya yakın ama oldukça güzel bir mesire alanı talep eden tüm ziyaretçiler tarafından tercih edilen bu mesire alanı, piknik severlere temiz ve tenha bir ortam sunmaktadır.

Adres: Kemer Yolu Üzeri Büyük Çaltıcak Koyu, 07130 Konyaaltı

Büyük Çaltıcak Piknik Alanı Google Harita Konumu
Küçük Çaltıcak Piknik Alanı

Küçük Çaltıcak Piknik Alanı

Antalya’da yer alan Çaltıcak Plajları’nın en çok dikkat çeken özellikleri genel olarak kızılçam ağaçlarının fazlaca olması, korunaklı körfezlerin kenarında bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bu mesire alanı, Kemer ilçesinin karayolunun 16. Ve 17. Kilometrelerinde yer alan Çaltıcak Plajlarında bulunmaktadır. Günün her saati ziyaretçisi olan bu mesire alanına ulaşım oldukça basit ve kolaydır.

Adres: Liman, 07070 Konyaaltı/Antalya

Küçük Çaltıcak Piknik Alanı Google Harita Konumu
İncekum Piknik Alanı

İncekum Piknik Alanı

İncekum Piknik Alanı içerisinde bolca doğal güzellik yer almaktadır. Piknik alanı içerisinde Akdeniz’in tüm renklerini görmek mümkün olabilmektedir. Piknik alanlarında çam ormanları, eşsiz güzelliğe sahip deniz ve orman bir arada yer almaktadır. Doğa seven ve piknik yapmak isteyen tüm bireylerin mutlaka uğraması gereken noktalardan birisi İncekum Piknik Alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Adres: İncekum Mevki, 07400 Alanya/Antalya

İncekum Piknik Alanı Google Harita Konumu
Sarısu Piknik Alanı

Sarısu Piknik Alanı

Sarısu Piknik Alanı; Antalya Limanı’nın batı bölümünde yer almaktadır. 34 hektarlık bir alanda kurulan bu piknik alanı, kıyı aktivitelerini ve günübirlik kullanımlara yönelik aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça büyük bir mesire yeri olan Sarısu Piknik Alanı, aynı anda 250 farklı aileye piknik yapma şansı sunabiliyor.

Adres: Liman, sarısu plajı, 07130 Konyaaltı/Antalya

Sarısu Piknik Alanı Google Harita Konumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir