Ankara En İyi Piknik Alanları | En İyi 12 Piknik Yeri
 1. Anasayfa
 2. Piknik Alanları

Ankara En İyi Piknik Alanları | En İyi 12 Piknik Yeri

0

Ankara, deniz kenarında olmasa da pek çok doğal gölü, barajı ve güzelliği barındırmaktadır. Bu anlamda Ankara piknik alanları da yorgunluğu atmak, sevdikleriniz ile vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz mekânlar arasında yer alıyor. Dilerseniz göl kıyısı dilerseniz de mesire alanlarında harika vakit geçirerek piknik yapabilirsiniz.

Ankara En İyi 12 Piknik Alanları

Bazı alanlar tamamen piknik için tasarlanmış ve bu anlamda Ankara sobalı piknik alanları gibi özellikleri içerse de çoğu alan özgürce piknik yapmak için mesire alanlarıdır. Buralarda yere örtünüzü sererek doğa ile iç içe mükemmel zamanlar geçirebilirsiniz. Peki, Ankara’nın en iyi 12 piknik alanı nereler ve özellikleri neler? Sizler için derledik.

Yeşildere Mesire Alanı
 1. Yeşildere Mesire Alanı

Ankara’ nın gözde piknik mekânlarından olan Yeşildere mesire alanı 2009 yılından beri faal olarak halka açık şekilde kullanılabilmektedir. Güvenli piknik alanları içerisinde yer alan bu mesire alanı, lavabo, mescit gibi imkânları da içerisinde barındırmaktadır. Yeşildere, mangal yapmak için de uygun yerlerden birisidir. Market gibi alanların yakın olması nedeni ile de piknik için varsa eksiklerinizi kolayca temin edebilirsiniz. Ankara Ayaş Yolu üzerinde bulunan bu piknik alanı ile sizler de sevdikleriniz ile kaliteli ve doğa ile iç içe vakitler geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri: 

Instagram: https://www.instagram.com/yesilderemesirealani/

Telefon: 0530 950 55 56

Yeşildere Mesire Alanı Google Harita Konumu

Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı
 1. Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı

Keçiören Belediyesine bağlı olarak bulunan ve oldukça da popüler olan piknik mekanlar birisi de Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı’ dır. Burası tam anlamı ile piknik için düşünülüp tasarlanmış gezilecek yerler arasındadır. Özellikle mangal yapmayı sevenler için Ankara kapalı piknik alanları da burada bulunmaktadır. Dilerseniz açık dilerseniz kapalı alanlarda mangalınızı rahatlıkla yakabilirsiniz. Hem göl hem de yeşilliğin bir arada bulunduğu bu doğa harikalı alanda kalabalık arkadaş grupları, küçük aileler veya tek başınıza bile güvenle piknik yapabilirsiniz.

İletişim Bilgileri: 

Web Sitesi: https://www.kecioren.bel.tr/kartaltepe_kent_ormani-51-tesis.html

Instagram: https://www.instagram.com/kartaltepemesire/

Telefon: (0312) 578 08 09

Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Google Harita Konumu

Eymir Gölü
 1. Eymir Gölü

Orta Doğu Teknik Üniversitesine ait arazi içerisinde bulunan Eymir Gölü mükemmel doğa görüntüleri ve gölünün eşsiz yapısı ile adeta doğaseverleri büyülemektedir. Piknik yapmak için de tercih edilebilecek güzel mekânlar arasında yer almaktadır. Sadece bu piknik alanında mangal yakmak yasaktır. Onun dışında önceden pişirip getirdiğiniz tüm yiyecekleriniz ile keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Pikniğin dışında Eymir Gölü, uzun göl kenarı yürüyüşleri ve bisiklet turları ile de sizlere keyifli zamanlar sunabilmektedir.

Eymir Gölü Google Harita Konumu

Alacaatlı Piknik Alanı
 1. Alacaatlı Piknik Alanı

Geniş kapasitesi ile pek çok kişiyi ağırlayabilecek özellikte olan Alacaatlı Piknik Alanı da tam olarak piknik için tasarlanmış yerler arasındadır. Bu anlamda çardak, büfe, çay bahçesi gibi imkânlar burada sunulmaktadır. Girişi ücretli olan bu yerde mangal yakmak da serbesttir. Fakat belirtmekte fayda var ki her şey düzen içerisinde oturtulduğundan mangal da ücret kapsamında yapılmaktadır. Ücretleri önemsemiyorsanız bu alanda sevdikleriniz ile oldukça kaliteli vakitler geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri: 

Web Sitesi: https://alacaatlipiknik.com/

Telefon: 0536 682 10 19

Alacaatlı Piknik Alanı Google Harita Konumu

Mavi Göl
 1. Mavi Göl

Mamak’ ta yer alan ve Kayaş semtine yakınlığı ile bilinen Mavi Göl Ankaralıların sıklıkla tercih ettiği açık hava piknik alanı olarak bilinmektedir. Bu anlamda o kadar çok ziyaretçisi olmaktadır ki yaz veya kış her mevsimde açık hava olsa bile gidilebilmektedir. Piknik için tasarlanan alanları ile öne çıkan bu mekânda mangal da rahatlıkla yakılabilir. Bunun yanında park alanları, masalar gibi özellikleri de bulunduğundan dilerseniz ailenizle veya kalabalık arkadaş gruplarınız ile de gönül rahatlığı ve huzur ile burada piknik yapabilirsiniz.

Mavi Göl Google Harita Konumu

Yakacık Mesire Alanı
 1. Yakacık Mesire Alanı

Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Yakacık Mesire Alanı da ücretli piknik yerleri arasındadır. Bu anlamda ücretli olmasının yanı sıra içerisinde pek çok imkânı da barındırmaktadır. Aileniz ile güvenle piknik yapabileceğiniz bu alanda çocuklar için de küçük bir lunapark bulunmaktadır. Temiz ve doğa ile iç içe özellikleri ile öne çıkan bu alanı tercih ederek sizler de Ankara piknik alanları mangal yerleri arıyorsanız geniş alanlarında rahatlıkla piknik yapabilirsiniz.

İletişim Bilgileri: 

Web Sitesi: https://www.yenimahalle.bel.tr/ProjeDetay/yakacik-mesire-alani/58

Telefon: (0312) 526 26 26

Yakacık Mesire Alanı Google Harita Konumu

Mogan Gölü
 1. Mogan Gölü

Denize benzeyen yapısı ile Ankara’ da deniz hasreti çekenlerin imdadına koşan Mogan Gölü, Ankara dere kenarı piknik alanları arasında yer almaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan bu göl arsası ile çok farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Mogan Gölü’ nün hem mangal hem de piknik için pek çok uygun alanı bulunmaktadır. Bunun dışında doğa aktiviteleri için de sıklıkla tercih edilen bir mekândır. İçerisinde deniz feneri binası, spor merkezleri, kafeteryalar, su depoları, bisiklet, tenis ve golf alanları da mevcuttur. Bu anlamda burada aileniz ve sevdikleriniz ile kaliteli vakitler geçirebilirsiniz.

Mogan Gölü Google Harita Konumu

Kavaklı Aile Piknik Alanı
 1. Kavaklı Aile Piknik Alanı

Çankaya ilçesinde yer alan Kavaklı Aile Piknik alanı, çardaklar ile bezenmiş, piknik için oluşturulmuş alanlardan biridir. Bu anlamda aileniz ve sevdikleriniz ile rahatça piknik yapabileceğiniz bir yerdir. Kavaklı Aile Piknik Alanı hem piknik hem de doğa yürüyüşleri için oldukça keyifli alanlar arasındadır.

Telefon: 0532 465 69 78

Kavaklı Aile Piknik Alanı Google Harita Konumu

Göksu Parkı
 1. Göksu Parkı

Ankara şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Göksu Parkı Kapalı mangal yerleri Ankara kapsamında bilinen ve oldukça tercih edilen alanlar arasında yer almaktadır. Mangal, piknik, yürüyüş, kafe ve restoran gibi pek çok farklı seçeneği de içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanında Susuz Gölet de bu alan içerisinde yer almaktadır. Göksü Parkı aile ve sevdikleriniz ile rahatça piknik yapabileceğiniz yerler arasındadır.

İletişim Bilgileri: 

Web Sitesi: https://www.ankara.bel.tr/cevrekorumavekontrol/peyzaj-uygulama/prestij-parklari/goksu-parki

Göksu Parkı Google Harita Konumu

Çınaraltı Piknik Alanı
 1. Çınaraltı Piknik Alanı

Hafta sonları Ankaralıların ilk tercihlerinden olan Çınaraltı Piknik Alanı, Ankara kendin pişir kendin ye piknik alanlarını da içerisinde barındırmaktadır. Bu anlamda hem mangal hem de standart piknik için tercih edilebilecek olan bu piknik alanı ile açık ve kapalı çardaklardan yararlanabilirsiniz. Sizler de bunlar dışında at binme, trambolin gibi sosyal olanaklardan yararlanarak aynı zamanda piknik de yapabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Web Sitesi: http://www.cinaraltipiknikalani.com/

Instagram: https://www.instagram.com/alacaatlicinaraltipiknikalani/

Telefon: (0312) 238 17 72

Çınaraltı Piknik Alanı Google Harita Konumu

Atatürk Orman Çiftliği
 1. Atatürk Orman Çiftliği

Ankara Yenimahalle’ de bulunan Atatürk Orman Çiftliği tam olarak açık alanda hoş vakit geçirmek ve piknik için tasarlanmış alanlar arasında yer almaktadır. Bu anlamda içerisinde park, piknik yerleri, Atatürk evi ve sergi müzeleri gibi imkânları da barındırmaktadır. Sizler de açık havada sevdikleriniz ile güvenli ve kaliteli vakit geçirmek isterseniz burayı tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri: 

Web Sitesi: https://www.aoc.gov.tr/Portal/AnaSayfa

Atatürk Orman Çiftliği Google Harita Konumu

Temelli Gölü Parkı
 1. Temelli Gölü Parkı

Eskişehir Ankara yolu üzerinde bulunan ve uzun zamandır halk tarafından sevilerek kullanılan bu piknik alanı da Ankara’ da piknik yapılabilecek yerler arasında hem çardak hem de mangal yerleri ile ön plana çıkan özellikleri ile bilinmektedir. Her mevsim hizmet sunan Temelli Gölü Parkında sizler de keyifle piknik yapabilirsiniz.

Temelli Gölü Parkı Google Harita Konumu

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir