Konya Piknik Alanları – En İyi 12 Piknik Yeri
  1. Anasayfa
  2. Piknik Alanları

Konya Piknik Alanları – En İyi 12 Piknik Yeri

0

Konya Piknik Alanları

Konya Piknik Alanları, oldukça güzel ve geniş arazilere kurulu olan piknik alanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Mangal yakmak başta olmak üzere herhangi bir engelin olmadığı piknik alanları gerek Konya’da yaşayan gerekse Konya’ya ziyaret için giden kimseler için oldukça güzel seçenekleri bizlere sunmakta olan piknik ve mesire yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Siz değerli piknik sever ziyaretçilerimiz için; Konya Piknik Alanları – Konya’daki En İyi 12 Piknik Yeri isimli listemizi oluşturduk.

Konya Piknik Alanları

Kent Ormanları   

Kent Ormanları

Aileniz ya da arkadaşlarınız ile özel ve güzel bir gün geçirmek için sessiz ortam arayanlara özel olan bu mekanda, ağaçların arasında mangal yapıp, uzun süren muhabbetlere sahip zamanlar geçirmeniz mümkün. Kent ormanları, Konya Merkez’e biraz uzak olsa da; Konya halkının en fazla ziyaret etmiş olduğu piknik alanları arasında yer almaktadır. Mekan içerisinde çeşmesi ve mescidi bulunmaktadır.

Adres: Kızılören, 42005 Meram/Konya

Kent Ormanları Google Harita Konumu

Sille Baraj Parkı

Sille Baraj Parkı

Ağaçlar ile kaplı olan ve genel olarak hafta içi gelenler için sessiz bir karşılama sağlayan Baraj Parkı’nda dilediğiniz gibi piknik yapabilir ve mangal yakabilirsiniz. Hem tatil zamanlarında hem de özel günlerde fazlaca yoğun olan park, Konya Merkez’e uzak bir konumda yer alıyor. Baraj manzarası eşliğinde piknik yapma şansı sunan bu park, en fazla tercih edilen piknik yerlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Baraj parkında market, çeşme, oturma alanları ve mescit gibi imkanlar da bulunuyor.

Adres: Sulutas, 42280 Selçuklu/Konya

Sille Baraj Parkı Google Harita Konumu

Konya Şehir Parkı

Konya Şehir Parkı

Konya Merkez’de bulunmakta olan bu park, hem çok büyük hem de fazlası ile ferah bir şekilde karşımıza çıkıyor. Mangal yapabileceğiniz, ıhlamur ağaçlarının kokusu ile kendinden geçeceğiniz ve sevdiğiniz bireyler ile birlikte uzun ve güzel zaman geçirebileceğiniz bu park hem güvenli hem de çoğu imkanlara yakın bir konumda bulunmakta. Bu mekanda mangal yaparken bir yandan çocuklarınız ile parkta yer alan lunaparkta zaman geçirebilirsiniz. Oldukça büyük olan bu parka gelirken ayrıca oturmak için malzeme getirmenize ya da herhangi bir mangal ürünü getirmenize gerek yok.

Telefon: (0332) 350 13 13

Adres: Fetih, Karatay Bld. Karavan Parkı, 42030 Karatay/Konya

Konya Şehir Parkı Google Harita Konumu

Kozağaç Piknik Alanı

Kozağaç Piknik Alanı

Konya’nın Meram isimli ilçesinde bulunmakta olan bu park içerisinde süs havuzları, birçok farklı türden ağaç ve harika bir doğa sizleri karşılamaktadır. Bahsetmiş olduğumuz diğer parklara göre küçük olsa da bu parkta da bir takım imkanlar bulunmaktadır. Park içerisinde hem lavabo hem de çeşme yer almakta. Piknik alanında yer alan küçük göl ile sevdikleriniz ile oturabilir ve sizler için hazırlanan mangal yerlerinde zaman geçirebilirsiniz.

Adres: Kozağaç, 42140 Meram/Konya

Kozağaç Piknik Alanı Google Harita Konumu

Aygır Gediği

Aygır Gediği

Konya’nın Bozkır isimli ilçesine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunan Aygır Gediği, dere kenarında yer almaktadır. Bu bölgede yer alan buz gibi suya sahip derede yazın en sıcak günlerinde ferahlarken aynı zamanda piknik yaparak sevdikleriniz ile zaman geçirebilirsiniz.

Aygır Gediği Google Harita Konumu

Meram Deresi

Meram Deresi

Meram deresinin etrafında birçok çamlık, çay bahçesi ve piknik alanları yer almaktadır. Yazın sıcak günlerinde ferahlamak, serin ve esintili bir ana odaklanmak için bu piknik alanını tercih edebilirsiniz. Ayrıca bahsetmekte olduğumuz bu piknik alanı için,  Evliya Çelebi de kendisine ait olan Seyahatname’sinde övgü dolu sözcükler ile bahsetmiştir.

Meram Deresi Google Harita Konumu

Seydişehir Kuğulu Piknik Alanı

Seydişehir Kuğulu Piknik Alanı

Konya’nın Seydişehir isimli ilçesine yaklaşık olarak 2 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Küpe Dağı üzerinden gelen Kuğulu kaynak suyunun çevre bölgesinde yer alan büyük bir gölet ve buna bağlı çeşitli akarsuların manzarasında sevdikleriniz ile güzel bir gün geçirmeniz mümkün. Bölgede yer alan piknik alanı belediye tarafından düzenlenmiş olup, piknik ve mesire yeri oldukça güzel bir şekilde ayarlanmıştır. Ayrıca bölgede Orman Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan bir fidanlık da yer almaktadır.

Telefon: (0332) 582 34 28

Saatler: 24 saat açık

Adres: Ulukapı, Uludağ Cd. No:3, 42360 Seydişehir/Konya

Seydişehir Kuğulu Piknik Alanı Google Harita Konumu

Karaaslan Hadimi Parkı

Karaaslan Hadimi Parkı

Bu park içerisinde birçok piknik alanı yer almaktadır. Ayrıca buna ilave olarak, 7.000 m2’lik havuz, 15.000 m2’lik meyve bahçesi, kapalı oturma alanları, lunapark, çocuk oyun alanları, basketbol ve tenis oynayabilmeniz için alanlar, sergi alanları ve atlı binicilik tesisi yer almaktadır. Buraya gelecek olan kişiler bir gününü dolu dolu birçok kaliteli aktivite yaparak geçirebilmektedir.

Bulunduğu yer: Meram Karaaslan Hadimi Parkı

Adres: Karaaslan Aybahçe, Fidanlık Cd. No:15, 42010 Meram/Konya

Karaaslan Hadimi Parkı Google Harita Konumu

Konya Merkez Hatip Suyu Piknik Alanı

Konya’nın merkez ilçesine 17 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Hatip Suyu Mesiresi, içerisinde ve çevresinde yer alan bağ ve bahçeler ile beraber birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde halk tarafından sıkça ve yoğun olarak tercih edilen bu dinlenme ve piknik yeri birçok kişi tarafından dikkat çekmektedir.

Adres: Yazır, Yazır, Unnamed Rd,, 42060 Selçuklu/Konya

Ereğli İvriz Piknik Alanı

Ereğli İvriz Piknik Alanı

Konya’nın Ereğli ilçesi, İvriz Köyü’nde yer almakta olan İvriz Kaya Anıtı olarak bilinen anıtın çevresinde ve bu bölgeden akan İvriz Suyu’nun çevresinde birçok önemli piknik alanı yer almaktadır. Bu piknik alanına yerel halk ve turist sıkça ziyarette bulunurken, bölgede alabalık çiftliği ve bir takım gezilecek yerler de sizleri beklemektedir.

Adres: İvriz, Aydınkent Köyü Yolu, 42980 Halkapınar/Konya

Ereğli İvriz Piknik Alanı Google Harita Konumu

Konya Beyşehir Üzümlü Piknik Alanı

Konya’nın Beyşehir isimli ilçesine 115 kilometre uzaklıkta olan piknik alanı, çam ormanları ile gelen tüm ziyaretçilerinin ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Konya Beyşehir Üzümlü Piknik Alanı Google Harita Konumu

Bulcuk Ormanı ve Deresi

Bulcuk Ormanı ve Deresi

Konya’nın Ilgın ilçesinin sınırlarında yer almakta olan bu mesire alanı, ormanlık bir alan içerisinde yer almaktadır. Çevresinde fazlaca çam ağacı olan mesire alanı, akarsuyun fazlaca olduğu ve aile olarak piknik yapılabilecek oldukça kaliteli bir bölgedir. Mangal yakmak isteyen kişiler için her zaman ilk tercih edilen noktalardan birisi olmayı başarmıştır.

Adres: Bulcuk, 42600 Ilgın/Konya

Bulcuk Ormanı ve Deresi Google Harita Konumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir