İzmir Piknik Alanları – İzmir’deki En İyi 10 Piknik Yeri
  1. Anasayfa
  2. Piknik Alanları

İzmir Piknik Alanları – İzmir’deki En İyi 10 Piknik Yeri

0

İzmir Piknik Alanları, gerek İzmir’de yaşayan gerekse İzmir’e ziyaret için giden kimseler için oldukça güzel seçenekleri bizlere sunmakta olan piknik ve mesire yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Piknik yaparken aynı zamanda eğlenmek ve aileniz ile güzel zaman geçirmek istiyor olabilirsiniz. Şehirde yer alan tüm piknik alanları sadece size özel zamanlar değil çocuğunuz için de güzel oyun parklarını sizlere sunmaktadır.

İzmir Piknik Alanları

Siz değerli piknik sever ziyaretçilerimiz için; İzmir Piknik Alanları – İzmir’deki En İyi 10 Piknik Yeri isimli listemizi oluşturduk.

İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı Kent Ormanı

Kolay bir şekilde ulaşılabilen ve bu yönü ile ön plana çıkmakta olan Kent Ormanı; mangal yakmak isteyen ve mangal yakmaktan keyif alan kimseler için oldukça güzel alanları sizlere sunmaktadır. Mesire yerinde deniz manzarasını görmek mümkün olurken aynı zamanda bu manzaraya ağaçlık alanlar ve yürüyüş yolları da keyifli anları sizlere sunmaktadır. Özellikle sonbahar aylarında bu alandan fevkalade resimler çekmek ve paylaşmak mümkün olmaktadır. Bisiklet seven ziyaretçiler için bu alanda bisiklet sürmek de oldukça keyifli aktivitelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

İnciraltı Kent Ormanı Google Harita Konumu
Hasanağa Bahçesi Piknik Alanı

Hasanağa Bahçesi Piknik Alanı

Gerek hafta sonu gerekse de hafta içi ailece piknik yapmak isteyen bireylerin tercih edebileceği bu alan, şehrin içerisinde birçok güzel görüntüyü sizlere sunmaktadır. Yeşillikler ve ağaçların ortak noktada buluşmuş olduğu bu piknik yeri, yaz aylarında şehrin gürültüsünden kaçış noktası olarak bilinmekte. Ayrıca mesire yerinde, piknik yapmanın yanı sıra çocuklarınızın eğlenceli zamanlar geçirebileceği çocuk oyun alanları da fazlaca bulunmaktadır. Ayrıca paten kayma aktivitesini de bu alanda kaliteli bir şekilde yapmanız mümkün.

Hasanağa Bahçesi Piknik Alanı Google Harita Konumu
Sarnıç Piknik Alanı

Sarnıç Piknik Alanı

En çok tercih edilen piknik alanlarından birisi olan Sarnıç Piknik Alanı, sıcak yaz günlerinde sık sık ve yan yana ağaçlara sahip olması nedeniyle gölge alanları sizlere sunmaktadır. Park sorunu yaşamayacağınız, malzemelerinizi kolay bir şekilde mesire yerine getirebileceğiniz bu bölgede ekstra olarak bakkal ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı gidermeniz de mümkün olmaktadır. Ailece gidebileceğiniz piknik alanlarından birisi olan Sarnıç Piknik Alanında ayrıca fazlaca çeşme de bulunmaktadır.

Sarnıç Piknik Alanı Google Harita Konumu
Balçova Teleferik Tepesi Piknik Alanı

Balçova Teleferik Tepesi Piknik Alanı

Yüksek bir konumda yer alan Balçova Teleferik Tepesi, sizlere günün her saati eşsiz Ege manzarasını gösterecektir. Sevdikleriniz ile Balçova’yı kuşbakışı izlerken aynı zamanda günün erken saatlerinde buraya gelerek kahvaltı da yapmanız mümkün olabilmektedir.

Bornova Çiçekliköy Piknik Alanı

Bornova Çiçekliköy Piknik Alanı

Bornova ile Manisa yolu arasında, Manisa istikameti yönünde sağ tarafta, İzmir istikameti yönünde ise sol tarafta kalan dağın eteklerine kurulu olan köy Çiçekliköy genelinde; eski evler ve taş ile donatılmış sokaklar bulunmaktadır. Eski Türk köylerini andıran bu köyün ilk ismi ise Hamidiye olarak bilinmektedir. Köy genelinde; bir takım restoranlar, bol oksijenli havası ve köy kahvaltıları ile piknikçilerin fazlaca ziyaret etmiş olduğu alanlardan birisidir. Sizler de böylesi büyük zevk ve tatları yaşamak için bu köyü ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca köy doğa yürüyüşü severler için birçok imkan tanımaktadır.

Karagöl Piknik Alanı

Karagöl Piknik Alanı

Göl kenarında ahşap masaların yer aldığı, kamp için gelen birçok kişiye ev sahipliğinin yapıldığı Karagöl Piknik Alanı; sevdikleri ile güzel bir gün geçirmek isteyen herkesin sık sık ziyaret etmiş olduğu bir alan olarak bilinmektedir. Bu piknik alanında; dilerseniz kendiniz mangal yakabilir ve yapabilirsiniz, dilerseniz de göl kenarında bulunmakta olan restorandan yemeklerinizi güzel bir ortam ve manzara eşliğinde yiyebilirsiniz. Karagöl piknik alanında giriş sırasında çadırlar için, günlük konaklama ücreti karavanlar için de araç ücreti alınmaktadır.

Karagöl Piknik Alanı Google Harita Konumu

Buca Gölet Piknik Alanı

Buca Gölet Piknik Alanı

İzmir’in Buca İlçesi’nde yer alan bu gölet etrafında birçok piknik yapılabilecek alan yer almaktadır. Ayrıca doğa manzarasında zaman geçirmek isteyen bireylerin de ilgisini çeken Buca Gölet Piknik Alanı, eğlence ve dinlenme alanlarında fazlaca zaman geçirebileceğiniz adreslerden birisi olarak bilinmektedir. Büyük bir alana yayılan bu piknik alanı içerisinde; et ve balık restoranları, amfi tiyatro, oyun alanları, fastfood mekanları gibi çeşitli aktivite yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır.

Buca Gölet Piknik Alanı Google Harita Konumu

Torbalı Suyunbaşı Mesire Alanı

Torbalı Suyunbaşı Mesire Alanı

İzmir’in Torbalı ilçesinde yer almakta olan Subaşı Piknik Alanı’nda yer alan şelale eşliğinde piknik yapabileceğiniz, piknik yapmanız için gereken tüm malzemelerin de yer aldığı bu piknik alanı günün her saati birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kış aylarında bile ziyaretçisi olan bu piknik alanına yaz aylarında rağbet bir hayli fazla olmaktadır. Torbalı Belediyesi tarafından işletilmekte olan bu piknik alanı, piknik severler için mutlaka gidilmesi gereken alanlardan birisi.

Torbalı Suyunbaşı Mesire Alanı Google Harita Konumu

Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı

Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı

İzmir’in Dikili ilçesinde yer almakta olan Nebiler Şelalesi olarak da bilinen bu Şelale etrafında sevdikleriniz ile oldukça kaliteli zamanlar geçirmeniz mümkün olmaktadır. Piknik alanı etrafında birçok eski ağaçlar, mağaralar ve birbirinden güzel detaylı ortamlar görülmeye değer bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Dikili’ye giden tüm ziyaretçiler genel olarak bu piknik alanlarını ziyaret etmektedir.

Aşıklar Şelalesi Piknik Alanı Google Harita Konumu

Kemalpaşa Yiğitler Piknik Alanı

Kemalpaşa Yiğitler Piknik Alanı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yer almakta olan bu güzel manzaraya sahip olan piknik alanı, genel olarak hafta sonları yerel halk tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Manisa Turgutlu ile Kemalpaşa istikametinde yer almakta olan Yiğitler Köyü içerisinde yer alan piknik alanları ve mesire yerleri fazlaca dikkat çeken alanlar arasında yer almaktadır.

Kemalpaşa Yiğitler Piknik Alanı Google Harita Konumu

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir