Bursa Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri
  1. Anasayfa
  2. Piknik Alanları

Bursa Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri

0

Bursa Piknik Alanları, gerek Bursa’da yaşayan gerekse Bursa’yı ziyaret için giden kimseler için oldukça güzel seçenekleri bizlere sunmakta olan piknik ve mesire yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Siz değerli piknik sever ziyaretçilerimiz için; Bursa Piknik Alanları – Bursa’daki En İyi 10 Piknik Yeri isimli listemizi oluşturduk.

Saitabat Piknik Alanı

Bursa Piknik Alanları Listemiz 

Saitabat Piknik Alanı

Bursa’nın en güzel piknik alanlarından birisi olan Saitabat Piknik Alanı, Saitabat isimli köy içerisinde bulunmaktadır. Piknik alanı etrafında, şelale, çınar ağaçları ve oldukça yoğun bir çimen ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Ayrıca şelale çevresinde piknik alanları ve buna ilave olarak bir takım restoranlar da yer almaktadır. Doğada zaman geçirmeyi seven kişilerin ve doğa fotoğrafı çekmeyi sevenlerin mutlaka bu mekanı ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Adres: Saitabat Köyü, Köyü Selale Mevkii, 16450 Kestel/Bursa

Saitabat Piknik Alanı Google Harita Konumu
Sudüşen Şelalesi Piknik Alanı

Sudüşen Şelalesi Piknik Alanı

Bursa’nın en önemli ilçelerinden birisi olan Gemlik ilçesinde bulunmakta olan Sudüşen Şelalesi etrafında yer alan piknik alanı ve doğa yürüyüşü birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Adres: Haydariye, Haydariye Köyü İç Yolu, 16600 Gemlik/Bursa

Sudüşen Şelalesi Piknik Alanı Google Harita Konumu
Gölbaşı Piknik Alanı

Gölbaşı Piknik Alanı

Bursa’nın Kestel ilçe sınırlarında yer almakta olan Gölbaşı Piknik Alanı, günün her saati koşullar ne olursa olsun ziyaretçi almaktadır. Piknik alanına gelen ziyaretçiler, piknik alanı içerisinde yürüyüş yapabilir, piknik alanlarında yer alan piknik masalarını kullanarak kaliteli zamanlar geçirebilirler. Buna ilave olarak Gölbaşı mesire yerinde bulunmakta olan gölün etrafında bir takım balık tutma aktiviteleri de yapılabilmektedir.

Adres: Kestel/Bursa

Gölbaşı Piknik Alanı Google Harita Konumu
Belde Piknik Alanı

Belde Piknik Alanı

Osmangazi ilçesinde yer almakta olan Belde Piknik Alanı içerisinde sevdikleriniz ile kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebileceğiniz ve mangal yapabileceğiniz birçok farklı alan bulunmaktadır. Genel olarak sabah saatlerinde doğanın içinde ayrıca kahvaltı yapmak isteyenlerin de tercih etmiş olduğu bu piknik alanı, 7’den 70’e her türlü kesime hitap etmektedir.

Adres: Güneybayır, Bursa Uludağ Yolu No:11, 16370 Güneybayırı/Osmangazi/Bursa

Belde Piknik Alanı Google Harita Konumu
Bursa Ziraat Parkı

Bursa Ziraat Parkı

Osmangazi ilçesinin Karaman Mahallesi’nde bulunmakta olan Ziraat Parkı ortalama olarak 3 dönüm alanda yer almaktadır. Park içerisinde spor alanları ve yürüyüş yolu bulunmaktadır.

Adres: Yenikaraman, 1. Hürriyet Cd. No:205, 16170 Osmangazi/Bursa

Bursa Ziraat Parkı Google Harita Konumu
Hamitler Mesire Alanı

Hamitler Mesire Alanı

Hamitler Mesire Alanı genel olarak çocukları ile zaman geçirmek isteyen aileler tarafından fazlaca ziyaret edilmektedir. Hamitler mesire alanı içerisinde çocuklar için bir takım oyun parkları yer almaktadır. Oyun parkının yanı sıra bölgede mangal yakmak mümkün olabilmektedir. Hafta içi ve hafta sonu fazlaca kalabalık olan bu mesire yeri, erken saatlerden itibaren bolca ziyaretçiye sahip olmaktadır.

Adres: Hamitler, Camlı Sk. No:2, 16160 Osmangazi/Bursa

Hamitler Mesire Alanı Google Harita Konumu
Bursa Atatürk Ormanı

Bursa Atatürk Ormanı

Nilüfer ilçesinde bulunmakta olan Atatürk Kent Ormanı içerisinde bir takım piknik masaları, barbeküler, oyun parkları, yürüyüş yolu ve oturma alanları sizleri karşılamaktadır. Aileniz ile güzel bir ortamda piknik yapmak ve eğlenceli zamanlar geçirmek için bu mekanı tercih edebilirisiniz.

Adres: Gümüştepe 16110 Nilüfer/Bursa

Bursa Atatürk Ormanı Google Harita Konumu
Aral Mesire Alanı

Aral Mesire Alanı

Bu mesire alanı içerisinde taze balık almak mümkün olurken aynı zamanda piknik yapabilmeniz de mümkün olabilmektedir. Alanda alacağınız taze balıkları afiyetle yerken, piknik sonrasında alanda birbirinden güzel fotoğraflar çekmeniz de mümkün olabilmektedir.

Adres: Değirmenönü, Şehitler Cd. No:431, 16300 Kestel/Bursa

Aral Mesire Alanı Google Harita Konumu
Emir Öztürk Piknik Alanı

Emir Öztürk Piknik Alanı

Adres: Gümüştepe, Bursa Keles Yolu, 16110 Nilüfer/Bursa

Nilüfer ilçesinde yer almakta olan Emir Öztürk Piknik Alanı içerisinde masalar suyun içerisine kurulmaktadır. Su içerisinde yemek yemek ve mangal yapmak fazlası ile keyifli anlara sebep olmaktadır.

Emir Öztürk Piknik Alanı Google Harita Konumu
Balaban Mesire Alanı

Balaban Mesire Alanı

Adres: 75. Yıl, 16300 Yıldırım/Bursa

Balaban Mesire Yeri, 48 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup, Balaban Mesire Alanı ismi ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Şehirden uzak ve şehrin gürültüsünden uzak kalmak isteyen piknik severler için oldukça kaliteli ve eğlenceli zamanlara sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda mesire yerinde yürüyüş yolları, seyir terasları ve kır kahvesi bulunmaktadır.

Balaban Mesire Alanı Google Harita Konumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir