İzlanda’da Uzak Bir Adadaki Yalnız Ev
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

İzlanda’da Uzak Bir Adadaki Yalnız Ev

0

İzlanda birçok kişinin gitme hayali ile tutuştuğu yerlerden biri olarak İzlanda ıssız evi ile de oldukça dikkatleri çekmektedir. Bu en oldukça sakin bir yerde olması ile sosyal medyada birçok kişinin hayallerini süslemiş güzel yerlerden de biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu güzel yere mutlaka bir şans vermelisiniz.

Oldukça etkileyici dokusu ile sizleri kendine aşık edecek olan bu yere siz de bayılacaksınız. Herkesin hayali olan bu ev özellikle kaostan ve şehir sesinden uzaklaşmak isteyenleri çok beğeneceği yer olarak da önerilebilir. Burada ne kadar dayanabilirsiniz bilmesek de bu ev ilk görenlerin çok hoşuna gitmektedir.

Özellikle siz de şehir hayatından ve yoğun iş temposundan sıkıldıysanız ve canınıza tak ettiyse böyle durumlarda yapacağınız ilk şey bu tarz bir yerin hayalimin bile ne kadar güzel olduğunu düşünmek olacaktır. Böyle durumlarda insanın düşündüğü ilk şey buranın ne kadar da huzur verici olduğunu düşünmek olmaktadır. Siz de bu anakent yaşamdan kaçarak buraya gitmek için can atacaksınız.

İzlandada Uzak Bir Adadaki Yalnız Ev

Buranı bu kadar meşhur yapan şeylerin başında ise buranın bir adada olması ve çevresinde başka hiçbir şeyin olmamasıdır. Özellikle adada yalnızca buy evin olması sizin için de favori olacak. Sosyal medyanın gündemine oturmayı başarmış olan bu yere siz de mutlaka bir şans vermelisiniz. İzlanda ada evlerinden biri olan bu evi farklı kılan şey ise adadaki tek ev olması!

Bu Ada Tam Olarak Nerede Bulunmaktadır?

Eğer siz de kaostan ve kalabalıktan uzaklaşmak istiyorsanız burası sizler için iyi bir tercih olabilir. Evin tam olarak nerede olduğu ise birçok kişi için merak konusu olmaktadır. Bu ev Vestmannaejer takımı adalarına bağlı olan Elliday adasında bulunmaktadır.

Bu evin sosyal medyada çok fazla paylaşılması ev ile ilgili de birçok teorinin öne sürülmesine neden oldu. Bu ev dünyanın en yalnız evi unvanına sahip olmayı başardı. Ev ise yeni yapılmadı. Yaklaşık 100 yıllık bir ev olması da bu evin hikâyelerinin artmasını sağlamıştır.  İzlanda ıssız adasında bulunan bu ev ile birçok kişinin favori yerlerinden olmuştur.

İzlandada Uzak Bir Adadaki Yalnız Ev Google Harita Konumu
Bu Ada Tam Olarak Nerede Bulunmaktadır?

Adanın bu kadar güzel olmasının yanında evin tek olması da birçok kişinin dikkatini çekmiş ve bu ev gündeme oturmuştur. Yemyeşil bir yerde olan evin manzarası da oldukça güzeldir. Tüm bunlar birçok kişinin oldukça hoşuna gitmektedir. Ev hakkında öne sürülen hikâyelerin ise ardı arkası kesilmemekte ve her gecen gün yeni bir teorisi ortaya çıkmaktadır.

Sizlere aşağıda bu adadaki evin hikâyesine de yer vereceğiz. Bununla ilgili birçok görüş bulunmaktadır. Tam olarak buranın kime ait olduğu ise henüz net olarak bilinmemektedir. Birçok kişinin dikkatini çeken ev hikâyeleri ile de insanlarda merak uyandırmaktadır.  İzlanda yalnız ev hikayeleri oldukça çoktur.

İzlanda Yalnız Ev Hikâyeleri

İlk çıkan habere göre buradaki evi bu adada yaşayan avcıların av köşkü olarak kullanmak amacı ile yaptıklarıydı. Birçok kişi tarafından da kabul edilen görüşlerden biri olarak karşımıza çıkan bir hikâyedir. Av derneğinin yaptığı düşünülen ev elektrik ve su bulundurmamaktadır. Dünyadan tamamen yoksun ve gerçekten tamamen yalnızdır. Yabancı basında çoğu kişi bu hikâyenin doğruluğunu kabul etmiştir.

İzlanda Yalnız Ev Hikâyeleri

Diğer bir hikâye ise İzlanda hükümetinin bu evi şarkıcı Björk’e hediye olarak verdiği iddiasıydı. Ancak bu hikâyenin doğru olmadığı zamanla doğrulandı. Bu nedenle de geçerliliğini yitiren bir bilgi olarak da karşımıza çıkmıştır. İzlanda ada evi birçok kişinin hikâyeleri dinleyerek heyecanlanmasına ve teorilerin daha da çok artmasına neden olmuştur.

Diğer uçuk teorilerden biri ise binanın yapılma amacı olası bir kıyamet senaryosunda bu evin kalacağı ve buraya gidip burada konaklama yapılacağına dair olan fikirdi. Hatta bunu ismi bilinmeyen bir milyarder tarafından yapıldığı ortaya atıldı. Ancak bunun da yalnızca bir teori olduğu düşünülmektedir. Bu ve bunun gibi daha birçok hikâyeyi barındıran bu ev insanların oldukça merak ettiği gizemli bir yer olmaya da devam etmektedir.

Özellikle şehir hayatından sıkılmış insanlar İzlanda’daki yalnız ev deyince gözleri parlamakta ve heyecanlanmaktalar. İzlanda yalnız evin hikâyeleri de böylece büyüdü gitti ve farklı şeyler ortaya atıldı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir