Eskişehir Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri
  1. Anasayfa
  2. Piknik Alanları

Eskişehir Piknik Alanları – En İyi 10 Piknik Yeri

0

Eskişehir Piknik Alanları, gerek Eskişehir’de yaşayan gerekse Eskişehir’e ziyaret için giden kimseler için oldukça güzel seçenekleri bizlere sunmakta olan piknik ve mesire yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Siz değerli piknik sever ziyaretçilerimiz için; Eskişehir Piknik Alanları – Eskişehir’deki En İyi 10 Piknik Yeri isimli listemizi oluşturduk.

Eskişehir Piknik Alanları

Fidanlık Orman İçi Dinlenme Alanı

Fidanlık Orman İçi Dinlenme Alanı

Eskişehir’in merkez ilçesine 7 kilometre uzaklıkta yer alan Orman Fidanlığı, tam olarak ifade edecek olursak Karacaşehir Köyü’nün oldukça yakın bir bölümünde yer almaktadır. Toplu ulaşım araçları ile kolay bir şekilde gelinebilen alan porsuk çayı kenarında kalmaktadır. Etrafında bolca yeşil alan olan dinlenme ve piknik yeri; yerli halkın fazlaca ziyarette bulunduğu bir alan olarak bilinmektedir. 12 Hektar kadar genişliği olan bu alan içerisinde masalar, banklar, oyun alanları, büfeler, ocak ve tuvalet yer almaktadır.

Fidanlık Orman İçi Dinlenme Alanı Google Harita Konumu
Bademlik Piknik Alanı

Bademlik Piknik Alanı

Eskişehir’in Odunpazarı isimli ilçesinin üst bölümlerinde yer almakta olan bu piknik alanı, şehrin merkezine fazlaca yakın bir konumda yer almaktadır. Şehirde yaşayan gençler tarafından fazlaca ziyaret edilen bu piknik alanı, badem ağaçları ile kaplı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu piknik alanında; çay bahçeleri, yemek servisi gibi hizmetler de yer almaktadır. Tüm Eskişehir Ovası’na hakim bir alanda kurulmuş olan bu piknik alanı, tepe konumda olmasından dolayı da oldukça iyi bir teras alanı olarak bilinmektedir.

Adres: Kaplanlar Sk. 14-25, Dede, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Musaözü Barajı

Musaözü Barajı

Eskişehir ile Kütahya yolu arasında yer almakta olan bu baraj, şehrin merkezine 21 kilometre uzaklıkta yer alırken 50 hektarlık devasa büyüklüğü ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Devlet Su İşleri Sulama Göleti çevresinde yer alan bu mesire alanı; 1967 senesinde oluşturulmuştur. Bölgede; söğüt, ardıç, meşe ve karaçam gibi türler yer almaktadır. Bölgede aynı zamanda olta balıkçılığına izin verilmektedir.

Adres: Musaözü, 26005 Tepebaşı/Eskişehir

Musaözü Barajı Google Harita Konumu
Şelale Orman İçin Dinlenme Alanı

Şelale Orman İçin Dinlenme Alanı

Eskişehir’in Kalabak Köyü mevkiinde bulunmakta olan bu orman içi dinlenme alanı; ardıç, çınar, akçaağaç, fındık, söğüt, alıç, kavak, kızılcık, böğürtlen, yabani gül, meşe ve sarmaşık gibi türlerden oluşan zengin ağaç yapısına sahiptir. Dinlenme alanı 10 hektar büyüklüğündeyken 1988 senesinde oluşturulduğu ortaya çıkmıştır. Dinlenme alanının şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta olduğu bilinmektedir.

Adres: Kalabak Köyü, 26004 Odunpazarı/Eskişehir

Şelale Orman İçin Dinlenme Alanı Google Harita Konumu
Karataş Orman İçin Dinlenme Alanı

Karataş Orman İçin Dinlenme Alanı

Eskişehir Şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alan bu dinlenme alanı, Eskişehir ile Sarıcakaya yolu üzerinde yer almaktadır. Dinlenme alanının bitki örtüsünü oluşturmakta olan meşe ağaçları sayesinde birçok kişi günün her saati piknik yapabilmektedir. Ayrıca dinlenme alanının 1998 yılında kurulduğu da bilinen diğer bilgiler arasında yer almaktadır.

Adres: Cumhuriyet, 26000 Tepebaşı/Eskişehir

Karataş Orman İçin Dinlenme Alanı Google Harita Konumu
Çatacık Orman İçi Dinlenme Alanı

Çatacık Orman İçi Dinlenme Alanı

Ortalama olarak 4 Hektar genişliğinde olan bu dinlenme alanı, Eskişehir’in Mihalıççık ilçesi sınırlarında yer almaktadır. 1967 yılından beri mesire alanı olarak tercih edilen alan ortalama olarak 1350 metre rakıma sahiptir. Alan içerisinde Sarıçam ormanı ve geyik üretme alanı yer almaktadır. Buraya gelen kişilerin bu geyikleri görmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca dinlenme alanı şehir merkezine 85 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır.

Adres: Akarbaşı, 26010 Odunpazarı/Eskişehir

Çatacık Orman İçi Dinlenme Alanı Google Harita Konumu
Hasırca Piknik Alanı

Hasırca Piknik Alanı

Bu piknik alanı da Eskişehir Merkez ilçesine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu piknik alanı aynı zamanda Hasırca Çiftliği olarak da bilinmektedir. Ayrıca bölgede açık ve kapalı olmak üzere 2 adet kaplıca yer almaktadır. Bu kaplıcalar, birçok cilt hastalığına iyi gelmesi ile bilinmektedir.

Kalabak Başı Piknik Alanı

Kalabak Başı Piknik Alanı

Eskişehir’de yer alan Türken Dağı’nın eteklerinde bulunmakta olan ve şehrin içme suyu kaynaklarının yoğun olarak yer almış olduğu Kalabak Mevkii; kaliteli içme suları, temiz havası ve doğanın tam ortasında bulunması ile tercih edilen piknik alanlarının başında gelmektedir.

Şoförler Çeşmesi

Şoförler Çeşmesi

Bu piknik alanı, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Orman içerisinde yer alan bu mesire yeri doğal güzellikleri ve kaliteli içme suyu ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Regülatör

Regülatör

Eskişehir İle Kütahya karayolu arasındaki yolun 5. Kilometresinde yer almaktadır. Şehirde fazlaca tercih edilen piknik alanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Devlet Su İşleri’nin büyük bir regülatörün hemen yanında bulunmaktadır. Piknik için talep edilebilecek her türlü imkan bulunmaktadır.

Adres: Karacaşehir, 26004 Odunpazarı/Eskişehir

Regülatör Google Harita Konumu
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir