Yıldız Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Yıldız Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Yıldız Parkı İstanbul’da bulunan ve doğal güzellikleriyle ünlü bir parktır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahların av alanı olarak kullanılan park, günümüzde şehrin en popüler rekreasyon alanlarından biridir. İstanbul‘un merkezinde yer alan Yıldız Parkı zengin bitki örtüsü, tarihi yapıları ve manzaraları ile ziyaretçileri kendine çekmektedir.

Park toplam 287.000 m² bir alanı kaplamaktadır. Parkın içinde birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunların en önemlileri, Çadır Köşkü, Malta Köşkü, Yıldız Sarayı ve Yıldız Hamidiye Camii’dir.

Çadır Köşkü, Yıldız Parkı içinde yer alan ve Sultan Abdülhamid tarafından yaptırılmış bir köşktür. İçinde birçok oda ve salon bulunmaktadır. Köşk günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Malta Köşkü ise, Yıldız Parkı’nın girişinde yer alan ve bir zamanlar Avrupa’dan gelen önemli devlet adamlarının konakladığı bir yapıdır.

Yıldız Parkı

Yıldız Sarayı, Yıldız Parkı’nın içinde yer alan büyük bir saraydır. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde padişahların yaşadığı en önemli saraylardan biridir. Saray, günümüzde müze olarak ziyaret edilebilmektedir. Yıldız Hamidiye Camii ise, parkın güneybatısında yer alan ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş bir camidir. Cami, ziyaretçilerine tarihi bir atmosfer sunmaktadır.

Parkın doğal güzellikleri ise zengin bitki örtüsü ve manzaralarıdır. Parkın içinde birçok farklı ağaç ve bitki türü bulunmaktadır. Bunların arasında gürgen, kayın, çınar, söğüt, ıhlamur, mavi servi, çam ve sedir gibi ağaçlar yer almaktadır. Parkta ayrıca birçok gölet, çeşme ve su kanalı da bulunmaktadır. Bu su kaynakları parkın doğal güzelliklerine ve havasına katkıda bulunduğu gibi, parkta yürüyüş yapmak, piknik yapmak veya sadece doğanın tadını çıkarmak için harika bir yerdir.

Yıldız Parkı, İstanbul’da doğanın ortasında dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir yerdir. Yıldız Parkı, İstanbul’un kalabalık ve yoğun şehir hayatından kaçmak isteyenler için doğal bir kaçış noktasıdır.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Giriş Ücreti 2023

Yıldız Parkı için giriş ücreti yayalar için bulunmamaktadır. Araçları ile gelen ziyaretçiler otopark giriş ücreti ödemek durumundalar. Otopark giriş ücreti hakkında ayrıntılı bilgiyi park yerinde öğrenmeniz mümkündür.

Yıldız Parkı Müzekart Geçerli Mi?

Yıldız Parkı ziyaretçilerine ücretsiz olduğu için müzekart’a ihtiyaç duyulmaz. Ziyaretçiler ücretsiz bir şekilde parkı ziyaret edebilir ve doğanın tadını çıkarabilirler.

Yıldız Parkı Giriş – Çıkış Saatleri

Park hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilerine 24 saat boyunca açıktır. Dilediğiniz vakitte Yıldız Parkını ziyaret edebilirsiniz.

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Nerede?

Yıldız Parkı, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, Yıldız semtinde yer almaktadır. Parkın tam olarak adresi, Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul’dur. Park, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ve kişisel araçlar ile kolayca ulaşılabilir.

Yıldız Parkı Google Harita Konumu

İlginizi çekebilecek diğer yazımız: İstanbul (Beşiktaş) Resim Müzesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir