Norveç’e Seyahat Etmeden Önce Önemli İpuçları
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Norveç’e Seyahat Etmeden Önce Önemli İpuçları

0

Norveç’e seyahat etmeyi düşünenlerin öncesinde bilmesi gereken şeyler bulunmaktadır. Norveç’te yaşayanların pek çoğu iyi İngilizce konuşan dost canlısı ve yardımsever insanlar olduğundan seyahat etmek için en iyi yerlerden birisi olarak bilinir. Ancak Norveç dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olarak kabul edildiğinden, Norveç’te yüksek fiyatlar ödemeye hazırlıklı olmalısınız ve çarpıcı doğal güzellikleri, zengin tarihi ve eşsiz kültürü ile dünyanın en ünlü turizm merkezi olan Norveç’i ziyaret ettiğinizde uygun şekilde plan yapmalısınız.

Norveç’e seyahat etmeyi düşünüyorsanız, işte seyahat etmeden önce bilmeniz gereken bazı bilgiler ve ipuçları… Kuzey Avrupa’da yer aldığı ve bu nedenle özellikle kış mevsiminde soğuk ve yağışlı hava ile karakterize olduğu için havanın tadını çıkarın. Kış aylarında sıcaklıklar sert olabilir, bu nedenle seyahate çıkmadan önce buna hazırlıklı olmalısınız.

Norveç'e seyahat
Norveç’e seyahat

Norveç’e Seyahat Ederken Neler Tavsiye Ediliyor?

En önemli ipuçlarından biri, dışarıda çok fazla zaman geçirebileceğiniz için susuz kalmamanız gerektiğidir. Benzin istasyonlarında ve marketlerde fiyatların yüksek olduğu Norveç süpermarketlerinde yeterince pahalı şişeler yerine yeniden kullanılabilir bir su şişesine şişe suyu doldurmanız tavsiye edilir.

Ciddi geziler planlamıyor olsanız bile en az bir çift su geçirmez yürüyüş ayakkabısı bulundurmanız faydalı olacaktır. Spor ayakkabılar müzeleri gezmek veya şehir merkezini keşfetmek için iyidir, ancak fiyort bölgesine doğru yola çıktığınızda daha iyi ayakkabılara ihtiyacınız olacaktır.

Orada, Norveç kıyılarında bir grup deniz kolu olan Fiyort Şeridi ve Norveç’in en ünlü dağı olarak bilinen Floen Dağı ve Fiyort bölgesinde bulunan küçük bir köy olan ve pitoresk manzarasıyla karakterize edilen ve doğal güzelliğiyle ünlü Geringer köyü de dahil olmak üzere birçok harika turistik yer göreceksiniz. Büyüleyici ve eşsiz bir kültüre sahiptir. Bu kasabaya seyahat etmeyi planlıyorsanız, iyi bir planlama yaptığınızdan, hava koşullarına ve yüksek fiyatlara hazırlandığınızdan emin olmalısınız.

Norveç'e seyahat
Norveç’e seyahat

Norveç’e seyahat etmeye kışın karar vermeniz durumunda, yılın bu zamanında pillerin daha hızlı tükendiğini bilmelisiniz, bu nedenle yedek pilinizi veya powerbank ürünlerinizi yün eldiven veya benzeri bir şeyin içinde izole etmenizde fayda var ve fotoğraf çekmek için akıllı telefonunuza veya kameranıza uzanmadan tek bir dakikanın bile geçmeyeceğini bilmelisiniz. Bu sürekli kullanım nedeniyle pili hızla tüketecektir.

Norveç’te otobüsler, trenler ve iç hat uçakları ile gezebilir ve elbette farklı zamanlarda şehirlerde ve kırsal alanlarda özgürce hareket etmek için araba kiralayabilirsiniz.

Dünya’nın En Büyük Mağaraları hakkında daha fala bilgi almak için tıklayın!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir