Kaş Kamp Alanları 2023 | Nerede Kamp Yapabiliriz?
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Kaş Kamp Alanları 2023 | Nerede Kamp Yapabiliriz?

0

Ülkemiz yerli ve yabancı turistleri açısından çok önemli bir tatil kenti olan Kaş, ayrıca da  sahip olduğu güzellikler ve köklü tarihi yapısı ile büyük önem arz ediyor.

Antalya ilinin en batısında yer alan turistik ilçe, hafif bir tepe üzerinde yer almasıyla birlikte, misafirlerine muhteşem bir deniz manzarası sunmaktadır. Deniz, kum ve güneş üçlemesinin sahip olduğu tüm güzellikleri bünyesinde barındıran Kaş ilçesi, sağlamış olduğu olanaklar ile de yine çok seveceğiniz özelliklere sahip. Ve bu olanaklardan biri de insana en güzel şekilde huzur veren, doğa ile iç içe olmasını sağlayan ve ruhunu dinlendiren kamp etkinliğidir.

Bu denli muhteşem olan kamp etkinliğini Kaş tatil bölgesinde yaptığınızda ise eminiz ki ekstra keyif alacaksınız. Biz de sizlerin bu bölgeye gelerek kamp yapabileceği düşüncesiyle, Kaş kamp alanları konulu bir içerik hazırladık. O halde buyurun, Antalya kamp alanları ve Kaş kamp yapılacak yerleri hep birlikte inceleyelim.

Kaş Ücretsiz Kamp Alanları

İçeriğimize ilk olarak, Kaş ücretsiz kamp alanları tanıtımı ile başlayalım. Bu kısımda sıraladığımız birbirinden güzel seçeneklerden birini tercih ederek, Kaş’ta ücretsiz kamp yapma deneyimini yaşayabilirsiniz. 

İnceboğaz Plajı Kamp Alanı

İnceboğaz kamp alanı
İnceboğaz kamp alanı

Sıcacık deniz suyu ile bilinen ve çevrede yüzme aktiviteleri için en ideal seçeneklerden biri olan İnceboğaz Plajı, sizlere aynı zamanda muhteşem bir kamp yapma olanağı sunmakta. Plajı taşlık ve denizi dalgalı olan bu bölgenin arka tarafı ise komple ormanlarla kaplı.

Yani bu bölgeye gelerek, hem ücretsiz bir kamp deneyimi yaşayabilir, hem sıcacık denizde dilediğiniz gibi yüzebilir ve hem de keyifli bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz olan bu kamp alanının hemen dibi olarak tabir edilebilecek bölgede, bir adet plaj işletmesi bulunmaktadır.

Banyo ve WC ihtiyaçlarınız için bu işletmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için önceden hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu ihtiyaç durumlarının da oradaki ücretli işletmeden karşılanması, size maddi anlamda ekstra yük olacaktır. 

Uyuyan Dev Kamp Alanı

Mavi ve yeşil renk örtüsünü kavuşturan bir diğer bölge de Uyuyan Dev Kamp Alanıdır. Kaş çadır kampı ve doğa yürüyüşleri için en ideal seçeneklerden biri olan bu bölge, aynı zamanda civarı kuş bakışı seyredebileceğiniz yeterlilikte bir yüksekliğe sahip. Bölgenin alt kısımlarından yüksek kısımlarına doğru keyifli bir yürüyüş etkinliği yapabilir, üst kısımlara ulaştıktan sonra da gün batımı manzarasının o eşsiz görüntüsünü seyredebilirsiniz. Eğer ki yine bu bölgenin yüksek kesimlerinde kamp yapmayı tercih ederseniz, çok daha iç açıcı derecedeki oksijen oranında uyuma fırsatını da yakalamış olursunuz. 

Kaş Ücretli Kamp Alanları

Az önce sıralamış olduğumuz iki farklı kamp yeri haricinde daha başka ücretsiz kamp seçenekleri de elbette ki mevcuttur. Ancak biz, sizler için Kaş ücretsiz kamp yerleri arasında en ideal olanları listemize ekledik. Şimdi ise sıra, Kaş ücretli kamp yerlerinde.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan ücretli kamp yerleri, gerçekten de standartların üzerinde olup, bir kamp deneyimi esnasında ihtiyaç duyacağınız her şeyi, siz değerli misafirlerine en kaliteli şekilde sağlamaktadır. O halde ücretli seçenekleri keşfetmeye başlayalım…

Can Mocamp

Can Mocamp Kamp Alanı
Can Mocamp Kamp Alanı

Kaş en güzel kamp yerleri arasında olan Can Mocamp, her kesime uygun bir yapıya sahiptir. Yani bu kamp yerine isterseniz tek başınıza, ister ailenizle, ister sevgilinizle ve isterseniz de arkadaş grubunuzla gelerek doyasıya bir kamp tatili deneyimi yaşayabilirsiniz. Beş yıldızlı bir işletme denginde olan bu kamp yeri, aynı zamanda büyükçe de bir tesistir.

Ayrıca buraya gelerek, çadır kamp konaklamasıyla birlikte, bungalov evler veya karavanlarda da dilediğiniz gibi konaklayabilirsiniz. Ve Can Mocamp kamp yerinde, hemen her bütçeye özel tatil seçenekleri de mevcuttur. Tüm kamp yerlerinin bir bahçesi var ve etrafı da zeytin ağaçlarıyla kaplı. Can Mocamp kamp ücreti ise 2022 yılı için geceliği ortalama olarak 500 TL şeklinde.

Seyrek Çakıl Plajı

Seyrek Çakıl Plajı Kamp Alanı
Seyrek Çakıl Plajı Kamp Alanı

Belediye tarafından işletilen Seyrek Çakıl Plajı kamp yeri, Kaş ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu bölgeye gelerek hem çok uygun fiyatlarda kamp yapma fırsatını ve hem de tertemiz denize girerek yüzme fırsatını yakalamış olursunuz. Yine bir kamp tatili esnasında ihtiyacınız olan her şeyi rahatlıkla bulabileceğiniz Seyrek Çakıl kamp yerinin ortalama 2022 yılı ücretlendirmesi ile gecelik 200 TL şeklinde.

Kaş Kamping

Kaş Kamping Kamp Alanı
Kaş Kamping Kamp Alanı

1981 yılından beri var olan ve ilk kurulduğu günden itibaren hep aynı konumda hizmet veren Kaş Kamping, bu ilçenin en köklü tatil noktaları arasında yer almakta. Bu kamp yerinin herkese ve her bütçeye uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Yani, Kaş tatil yapılacak yerler arasında bu bölgeyi tercih ettiğinizde, istediğiniz her aktiviteyi en güzel şekilde yapacak ve bütçenizi de rahatça yetiştirebileceksiniz. Kaş Kamping kamp yerinde çadır kamp konaklamasının yanında karavan, bungalov ev ve kulüp odası konaklaması da yapabilirsiniz. Ve iddia ediyoruz ki; Kaş Kamping kamp yerinin müzik ve yemek sunumunu çok beğeneceksiniz. 

Evren Camping

Kaş Evren Camping
Kaş Evren Camping

İlçe merkezine oldukça yakın olan ve sakin bir kamp deneyimi tercih edenlerin durağı olan Evren Kamping, doğa ve denizin o muhteşem buluşmasına bizleri de şahit ediyor. Kaş’ta kamp yapılacak en iyi yerler arasında olan bu harika bölge, yerli ve yabancı turistler arasında da oldukça popülerdir. Zeytin ve diğer ağaç türleri ile kaplı ormanları, nefes alışınızı bile başkalaştırarak, ciğerlerinizi tertemiz havayla dolduruyor. Ayrıca, yeme içme ihtiyaçlarınızı bu kamp tesisinin restoran ve diğer işletmelerinden gidebileceğiniz gibi, eğer isterseniz kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Kamp yerinin plajları ise ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı kategoriye ayrılmakla birlikte, her iki plajda bulunan yemek masaları, tamamen ücretsizdir. Sabah kahvaltıdan sonra şöyle güzel bir doğa turu yapabilir, sonra da dilerseniz öğle yemeğinizi yiyip ardından da günün en sıcak anında Evren Camping plajlarına giderek o muhteşem deniz suyunda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bu kamp tesisinin 2022 yılı ortalama kiralama ücreti ise geceliği 400 TL civarındadır. 

Ohh Bee Camping

Ohh Bee Camping
Ohh Bee Camping

Yine deniz ve plajı ile ünlü olan bir diğer kamp yeri de Ohh Bee Camping’dir. Eğer gürültü ve insan kalabalığı olan ortamlardan uzaklaşıp, kendinizi doğanın sakinlik ve ferahlığına atmak istiyorsanız, bu kamp yeri tam size göredir diyebiliriz. Çocuklu aileler için de birbirinden farklı ve hepsi de mükemmel seçenekler sunan kamp yeri, kendi çadırınızı getirip konaklamak seçeneğinin yanı sıra, karavan ve ahşap bungalov ev konaklama hizmeti de sunuyor. 

Gizli Vadi Camping

Gizli Vadi Kamp Alanı
Gizli Vadi Kamp Alanı

Adında gizli kelimesi geçen ancak konumu itibariyle Kaş ilçe merkezine çok yakın olan Gizli Vadi Camping, adında geçen o gizlilik kelimesini, etrafını saran ormanlardan almış durumda. Ve bu kamp yerinin etrafını birbirinden güzel ağaçların oluşturduğu ormanların sarıyor oluşu, size burada muhteşem bir kamp deneyimi yaşamak anlamına geliyor.

Çünkü bir kamp serüveni esnasında, orman vb yerlerde yürüyüş yapmak, vücut ve insan ruhu için gerçekten de mükemmel bir faydaya sahiptir. Ve siz de Kaş kamp yapılacak yerlerden biri olan Gizli Vadi Camping adındaki bu merkeze çok kısa bir süre içerisinde gelerek, kaliteli tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir