Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri – En İyi 7 Tatil Yeri
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri – En İyi 7 Tatil Yeri

0

Marmara Bölgesi’nde yer alan ve İstanbul’dan sonra en gelişmiş ikinci il olan Bursa da oldukça kalabalıktır. Bu anlamda Bursa’ya yakın tatil yerleri de Bursalılar tarafından merak edilmektedir. Şehir her ne kadar boğucu derecede yoğun olmasa da özellikle hafta sonları veya bayram tatillerinde kaçamak yapmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Bu anlamda Bursa ve çevresinde merkezden çok uzaklaşmadan yapabileceğiniz tatil çeşitlerini ve tatil mekânlarını sizler için derledik…

Bursa’ya Yakın Tatil Yerleri

  1. Uludağ

Söz konusu Bursa’ya yakın tatil olduğu zaman akla ilk olarak Bursa’ya yakın kış tatil yerleri arasında öne çıkan Uludağ gelmektedir. Marmara Bölgesi’nin en büyük dağı olma özelliğine sahip olan Uludağ, şehir merkezine de sadece 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu kapsamda hem günübirlik gezmek hem de konaklamak için rahatlıkla tercih edilebilir. Kış turizmi için öne çıksa da aynı zamanda yazın da milli parkında oldukça güzel etkinlikler düzenlenebilmektedir.

Kış tatillerinde kayak, sucuk ekmek, teleferik gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle hem Bursalılar hem de Bursa’ya yakın iller tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Lüks otelleri, bungalov evleri ve pansiyonları ile de her bütçeye uygun konaklama imkânı sunan Uludağ’da sizler de keyifli vakit geçirebilir, tatilinizi burası için planlayabilirsiniz.

Uludağ Google Harita Konumu
Ayvalık
  1. Ayvalık

Söz konusu yaz tatili olduğunda Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında ön plana çıkan ilk mekân Ayvalık olmaktadır. Balıkesir’in ilçesi olan Ayvalık Bursa’ya sadece 270 km uzaklıktadır. Bu da yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğa denk gelmektedir. Hem yaz tatilleri hem de hafta sonu kaçamakları için değerlendirilebilecek bir lokasyon olduğu söylenebilir.

Pek çok doğal güzelliğinin yanında denizi ile de ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda özellikle Sarımsaklı Plajı tanınan bir mekândır ve denize girmek için en güzel yerlerden birisidir. Deniz turizmi açısından gelişmiş olan Ayvalık, Sarımsaklı Plajı dışında Alibey Adası, Ayvalık Adaları ve Şeytan Sofrası ile de ünlenmiştir. Bu anlamda sizler de hem tarihi hem de doğal güzellikleri için tatil adına burayı tercih edebilirsiniz.

Ayvalık Google Harita Konumu
Çınarcık
  1. Çınarcık

Yalova’da bulunan Çınarcık, Bursa merkezine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Bu anlamda tatil için Bursa tatil yerleri arasında ön plana çıkan özellikleri mevcuttur. Hatta öyle ki bölge nüfusu kış aylarında oldukça azken yaz aylarında oldukça fazla bir yükseliş gözlemlenmektedir. Suyunun sıcak olması, kaplıcalara sahip olması ve bunlar dışında pek çok doğal, kültürel özelliğe sahip olması, burayı hafta sonları için gözde tatil mekânı haline getirmektedir.

Sudüşen Şelalesi, Yalova Kent Müzesi, Dipsiz Göller Piknik Alanı, Armutlu Kaplıcaları bölge tatilinde ziyaret edilmesi en önemli mekânlar arasında yer almaktadır. Bu anlamda sizler de Çınarcık tatilinizi daha zengin hale getirmek için buraları gezebilir ve hem doğal hem de kültürel açıdan faydalı bir tatil geçirebilirsiniz.

Çınarcık Google Harita Konumu
Cunda
  1. Cunda

Cunda, Bursa’ya yakın deniz tatil yerleri arasında en bilinenleridir. Balıkesir’e bağlı olan bu adanın bir diğer adı da Alibey Adasıdır. Ege’nin en büyük 4. Adası olarak bilinmektedir. bu anlamda denizi ve sokakları ile ünlü, tatil için tercih edilebilecek mükemmel yerler arasındadır. Bursa’ya olan yakınlığı ile de hafta sonu ve yaz tatilleri için tercih edilebilecek lokasyonlar arasında yer almaktadır.

Pek çok tarihi bina, doğal güzelliği ile bilinen Cunda, turizm açısından oldukça gelişmiştir. Bu anlamda sahildeki balıkçıları, kavun içerisinde servis edilen dondurması ile ünlüdür. Midlli Adasına da buradan günübirlik seferler düzenlenebilmektedir. Sizler de bu anlamda yaz tatilleriniz ve küçük kaçamaklarınız için burayı tercih edebilirsiniz.

Cunda Google Harita Konumu
İznik
  1. İznik

Bursa’nın ilçesi olan ve ilk yerleşim yerlerinden olan İznik zamanında Osmanlı Devleti’nin başkenti olmuştur. Bu anlamda pek çok kültürel özelliği içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanında İznik gölü gibi bir doğa harikasını barındırması ile de Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında hafta sonunu geçirmek için doğru lokasyonlar arasında yer almaktadır.

Dilerseniz halk plajlarında kayık, yüzme gibi etkinlikleri gerçekleştirirken dilerseniz de kültür turları ile tarihsel yapıyı burada inceleyebilirsiniz. İznik şehir merkezine yaklaşık olarak 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu anlamda konaklama gerçekleştirilebileceği gibi günübirlik geziler için de uygun özellikler göstermektedir. Eğer burada tatil yapmayı planlıyorsanız sevdikleriniz ile kamp tatilini de tercih edebilirsiniz.

İznik Google Harita Konumu
Akçay
  1. Akçay

Edremit içerisinde bulunan Akçay, ilçe merkezine 8, Bursa’ya ise 240 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu anlamda Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında tercih edilebilecek mekânlardan bir tanesidir. Daha çok yaz ve ilkbahar aylarında tercih edilen Akçay, denizi ve doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Yazın konaklama için tercih edebileceğiniz oteller ile sizler de Bursa’dan uzaklaşmadan kaliteli tatil geçirme imkanını yakalayabilirsiniz.

Plajının kum kaplı olması, denizinin masmavi ve temiz olması tatilcileri en çok çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Bu anlamda sizler de Bursa’ya yakın illerde gezilecek yerler veya tatil alanları için Akçay’ı tercih edebilirsiniz.

Akçay Google Harita Konumu
Erdek
  1. Erdek

Balıkesir’in bir ilçesi olan Erdek de konaklama alanları, tertemiz denizi ve eğlenceli çarşısı ile Bursa tatil yerleri ve fiyatları kapsamında uygun özellikler gösteren yerler arasındadır. Bu anlamda Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer aldığı söylenen Erdek Plajı, 12 km uzunluğundadır.

Denizi dışında kültürel ve doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan Erdek Bursa’ya yakın tatil yerleri arasında en fazla ziyaret edilen mekânlardan birisidir.

Erdek Google Harita Konumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir