Bursa Botanik Park Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Bursa Botanik Park Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Bursa Botanik Park, 1998 yılında açılan Soğanlı Botanik Parkı; ortalama olarak 400 bin metrekarelik alanda bulunmakta ve 150 farklı türden 8000’den fazla ağaç bölgede yer almaktadır. buna ek olarak 76 farklı türden toplamda 100 binden fazla çalı, 20 farklı türden 50 binden fazla yer örtüsü ve 27 farklı türden 6000 adet gül ile Bursa Ovası bu botanik park tarafından korunmaktadır. Botanik Park; hem bilimsel çalışmalara hem de bitki araştırmalarına uygun açık bir park olarak bilinmektedir.

Bursa Botanik Park

Bursa Botanik Park içerisinde; İngiliz Bahçesi, Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, Açelya Gülü Bahçesi, Orman Gülü Bahçesi, Gül Bahçesi, Kokulu Bitkiler Bahçesi, Kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi ve renk bahçeleri yer almaktadır.

Bursa Botanik Park Giriş Ücretleri 2023

Bursa Botanik Parkı içerisinde spor yapabilmeniz için spor imkanları da fazlaca yer almaktadır. Park içerisinde ortalama 1200 metrelik doğal yürüyüş yolları, doğal koşu yolları, 1000 metrelik soğuk asfalt kaplaması olan bisiklet yolu ve göletler yer almaktadır. Park içerisinde inşa edilmekte olan bir takım meşhur Bursa evleri de yer almaktadır. Bu evlerin 17, 18 ve 19. Yüzyıllara ait evlerin benzerleri olduğu bilinmektedir. Burada yer alan Bursa evleri, Botanik Park’a eşsiz bir görünüm kazandırmaktadır.

Bursa Botanik Park Giriş Ücretleri 2023

Bursa Botanik Park ziyaretçileri giriş için ücret ödemek zorundalar. Botanik parka giriş için öğrenci tarifesinden yararlanmak isteyen bireyler 30 yaşından küçük olmalı ve giriş esnasında üniformalı ya da öğrenci belgesini göstermesi gerekmektedir. Eğitim ve öğretim dönemlerinde öğretmenleri gözetiminde parka gelmekte olan grup öğrencilere ise herhangi bir giriş ücreti ödetilmemektedir.

Bursa Botanik Park Giriş Yetişkin Ücretleri 2023: 15 Türk Lirası

Bursa Botanik Park Giriş Öğrenci Ücretleri 2023: 7 Türk Lirası

Bursa Botanik Park Açılış ve Kapanış Saatleri

Bursa Botanik Park Açılış ve Kapanış Saatleri

Genellikle Botanik Parklar mevsime göre farklılık gösterebilmektedir, ancak genel olarak Bursa Botanik Park’ın açılış saatleri sabah erken saatlerde başlar ve akşam geç saatlere kadar devam eder. Parkın kapanış saati ise genellikle akşam saatlerine doğru olur.

Bursa Botanik Park Açılış Saati Nedir?

Bursa Botanik Park’ın açılış saati 09:30 olarak bilinmektedir. Bu saatten sonra istediğiniz gibi botanik parkı gezebilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bursa Botanik Park Kapanış Saati Nedir?

Bursa Botanik Park’ın kapanış saati 17:30 olarak bilinmektedir. Bu saatten sonra gelmek isteyenler içeri alınmamaktadır. Bu duruma ek olarak parka gelmek isteyen bireyler en geç 16:30 gibi biletlerini amaları gerekmektedir. Bu saatten sonra gişeler kapatılmaktadır.

Bursa Botanik Park’a Nasıl Gidilir?

Bursa Botanik Park’a Nasıl Gidilir?

Bursa Botanik Park’a gidebilmeniz için;

  • Şehir merkezinden geçmekte olan 15, 15E numaralı otobüsler ile gişe önüne kadar,
  • Şehrin batı kısmından gelecekler için terminal otobüsleri ile yürüme mesafesi yakınlığa kadar,
  • Kent meydanı üzerinden gelecekler için ise Soğanlı-Botanik Park minibüsleri ile yürüme mesafesi yakınlığa kadar,

Botanik parka gelmek mümkün olabilmektedir.

Bursa Botanik Park İletişim Bilgileri

Telefon: (0224) 716 33 50

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir