Alanya Kamp Alanları 2023 | 11 Yer Önerisi
 1. Anasayfa
 2. Kamp Alanları

Alanya Kamp Alanları 2023 | 11 Yer Önerisi

0

Alanya kamp alanları için aradığınız en güzel yerleri özel olarak hazırladığımız listemizle birlikte ulaşabilirsiniz. Güncel kamp yerlerine giderek unutulmaz tatil yerlerini keyifle kullanabilirsiniz.

Alanya Kamp Alanları

Kamp alanlarının benzersiz manzarası ve doğayla iç içe özelliklerini kendiniz veya sevdiklerinizle görebilirsiniz.

İncekum Orman Kampı

İncekum Orman Kampı

Alanya İncekum Kampı popüler ormanlık alanlardan biri olarak her sezon çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.  Konaklama seçeneklerini tesise göre de ayarlayabileceğiniz alanda dönemsel olarak fiyatlar değişiyor.  Giriş ücretleri ile kamp alanı içerisindeki etkinlikler doğrultusunda bütçenizi ayarlayarak uygun çözümlerle kamp yapabilirsiniz.

İncekum Orman Kamp alanında giriş ücretleri geçen senelerde 16-480 TL arasında değişmekteydi.  Bu sene bu rakamı aşan fiyatlar olduğu görülebilir. Kişi başı yaya ücreti ile otobüsle giriş vs. şeklinde giriş ücretleri değişiyor.

Tesise geldiğinizde kamp alanları içerisinde çadır kurma ve kiralama seçeneğiniz bulunuyor. Kamp alanına dilerseniz park yerlerinde karavan da yerleştirebiliyorsunuz. İsterseniz hem kamp çadırı kurabilir hem de karavan da park edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 517 16 11

Instagram: https://www.instagram.com/incekumormankampi/

Web Sitesi: https://www.incekumormankampi.com/

İncekum Orman Kampı Google Harita Konumu
Mutlu Kamp Yeri & Tatil Köyü

Mutlu Kamp Yeri & Tatil Köyü

Alanya Mutlu Tatil Köyü’ne gelerek çadır, karavan ve ekstra bungalov konaklama olanaklarını bir arada bulabilirsiniz.  İşletmede ister kendi çadırınızla kalabilir, isterseniz de  araç park alanında konforlu bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bolca ziyaretçi alan bu yerde birçok etkinliği ve olanağı da değerlendirebilirsiniz.

Suya erişim yönünden sıkıntı yaşamayacağınız bir alanda keyifle kamp yapabilirsiniz. Merkezi kamp ateşi yanında pişirme olanakları bakımından da avantaj elde edebilirsiniz. Günlük temelde nelere ihtiyaç duyuyorsanız, Alanya çadır alanı size istediğinizi verecektir.

Mutlu Kamp yerine geldiğinizde marketten soyunma odasına ve bulaşık yıkama alanına kadar her ayrıntının düşünüldüğünü görebilirsiniz. Bisiklet sürmek isteyenlere özel gezi alanlarında temiz havanın tadını daha yakından çıkarabilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşü gezinize değer katacaktır.

Mutlu Kamp Yeri restoran bakımından da beklentileri karşılayan bir tesis. Civarda yeme içme ve spor konusunda dilediğiniz kadar etkinlik bulabilirsiniz. Çamaşır makinesi ve TV bağlantısı olanakları size unutulmaz bir kamp yerini sağlayacaktır.

Mutlu Kamp Alanı’na gelmek için Alanya Otogar’dan sonra özel araçla veya taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0542 420 07 77

Instagram: https://www.instagram.com/mutlutatilkoyu/

Mutlu Kamp Yeri & Tatil Köyü Google Harita Konumu
Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Kleopatra Plajı Alanya’nın en bilinen sahillerinden biri olarak aynı anda ücretsiz bir kamp olanağı da sunuyor. Konaklama için ödeme yapmadan bölgeye gelerek eşsiz manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.  Alanya Kleopatra Sahili kolay ulaşım imkanıyla da fark yaratıyor. İlçe merkezinden sonra kolayca otobüs veya yürüyerek gelebileceğiniz kamp alanında unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Çevre illerden ve ilçelerden yoğun bir ziyaretçi alan Kleopatra Plajı, gelmeden önce kalabalık durum açısından kontrol gerektirebilir.  Özellikle araçla gelecekseniz otopark alanlarında yer bulurken zorlanabilirsiniz. Ücretli otoparklarda yoğun ilgi nedeniyle yer bulmak zor hal alabilir.

Alanya Kleopatra Kamp Alanı olanaklar ve aktiviteler yönünden tatmin olacağınız seçeneklere sahip. Restoranlar başta olmak üzere belirli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz çözümler Kleopatra Plajı Kamp Alanı’nda bulunuyor.

Suya erişim konusunda plaj bölgesinde sorun yaşamayacağınızı belirtmek gerekiyor. Aynı şekilde market, dalış, balık tutma yerleri, gezme alanları, bisiklet gibi etkinlikleri de bulabilirsiniz.

Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı

Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı

Alanya orman kamp yerleri arasında dikkat çeken bir başka alan Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı ve oldukça güzel bir seçim olabilir. Konaklama ödemesi yapmadan kalacağınız bu yere Alanya Hacımehmetli Caddesi yakınından ulaşabiliyorsunuz.

Doğaseverlere özel bir kamp alanı sunan Hacımehmetli Kamp Alanı özel araçla veya otobüsle gelebileceğiniz bir yer. Çadır kamp alanına ulaşmak için caddeden sonra biraz daha yol almanız gerekiyor. Buraya halk otobüslerine binerek de gelebilirsiniz.

Ağaçlık alanları görebileceğiniz Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı’nda denize girmenin dışında dalış da yapma imkânı bulabilirsiniz. Temiz denizi sayesinde birçok yerden dalgıçları da ağırlayan bu yerde daha pek çok aktivite tek bir bölgeden yapılabiliyor.

Bisikletle gezmek isteyenler, balık tutmak ve yoga etkinliklerine katılmak isteyenler günün belirli zamanlarını değerlendirebilir. Akşam saatlerinde de yorgunluğu atacağınız yemeklerden tadabilirsiniz.

Alanya Camping & Caravan

Alanya Camping & Caravan

Alanya Camping Caravan tesisi, güzel zaman geçirmek isteyenler için özel bir seçenek sunuyor. Sezona özel kampanyalı ücretleri olan tesiste, güncel fiyatlar, firma iletişimi kullanılarak öğrenilebilir. İşletmenin içerisinde çadır konaklama olanağı yanında karavan ve pansiyon gibi seçenekleri de bulabiliyorsunuz.

 • Alanya Camping & Caravan Telefon Numarası:  0532 341 43 44 hattını kullanarak rezervasyon ve tesis ücretlendirmeleri hakkında detay öğrenebilirsiniz.

Yaz sezonunda Antalya tatil yerleri konusunda ısrarcıysanız en iyi seçeneklerden biri Alanya Camping Caravan olabilir. Kamp ve karavan park yerine gelmek için toplu taşıma ve özel araç seçenekleri kullanabilirsiniz.

Kamp alanına gelmek için Dim Çayı yakınlarını referans alabilirsiniz. Özel araçla ulaşmak isteyenler, Atatürk Bulvarı üzerinden gelerek tabelaları takip edebilir. Tesise geldiğinizde yapabileceğiniz aktiviteler epey geniş yelpazede ele alınabilir.

 • Pansiyon konaklama yerleri
 • Karavan park alanı
 • Pişirme olanakları
 • Merkezi kamp ateşi
 • Tuvalet, mescit vs. su elektrik vs. temel ihtiyaçlar
 • Soyunma dolapları
 • Yoga, bisiklet voleybol gibi sporlar
 • İnternet bağlantısı
 • Balık tutma
 • Dalış gibi çok sayıda etkinliği Alanya Camping alanında bulabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0534 399 04 38

Alanya Camping & Caravan Google Harita Konumu
Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Ücretsiz kamp alanları arasında yer alan Aytap Antik Kenti Kamp Alanı oldukça güzel bir tatil olanağı sunuyor. Çadır konaklaması ve tarihi gezi severler için özel bir imkan sunan bu yere özel araçla ulaşmak mümkün. Kamp alanına ulaşım için aşağıdaki rotayı kullanabilirsiniz:

Alanya Havalimanı’na da 7 km mesafede yer alan Aytap Antik Kenti Kamp Alanı için Kargıcak istikameti takip edilmelidir. İshaklı Köyü’nü geçtikten sonra Keşefli Köyü ve ardından Gazipaşa istikameti devam edilmelidir. Yol ayrımı geldiğinde antik kent gösteren tabela ile karşılaşırsınız. Bu tabela görüldüğünde doğru istikameti bulmuş olacaksınız.

Doğal güzelliklerle ve tarihi kalıntılarla dolu bu yerde temel ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz. Mangal yakma alanları ve restoran yerleri buraya gelen kişiler tarafından sıkça kullanılıyor.  Suya erişim, market, elektrik bağlantısı yönünden sorun yaşamayacağınız bir alan. İnternet ve ağaçlık alana erişimi de bulabilirsiniz.

Aytap Alanya Kamp Alanı içerisinde çadırınızda tatil yaparken bisiklet ve dalış gibi etkinlik olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Bankalar ve rahatlama alanlarına ulaşabileceğiniz merkezi alanları haricinde spor etkinliklerine de katılabilirsiniz. Voleybol, doğa gezileri, yoga ve dalış gibi etkinlikler sayesinde tatili daha da unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Dim Çayı Kamp Alanı

Dim Çayı Kamp Alanı

Alanya kamp yerleri arasında dikkat çeken etkili bir merkez Dim Çayı olacaktır. Dim Çayı Kamp Alanı konaklamada ücretsiz hizmet alabileceğiniz alanlardan biri ve sıkça rağbet görüyor. Genellikle çadır konaklama şeklinde görülen bu yerde temel ihtiyaçları karşılayabilir ve bazı aktiviteleri yerine getirebilirsiniz. Bölgede yapabileceğiniz aktiviteler arasında bisiklet, balık tutma, voleybol, doğa gezileri gibi seçenekler yer alıyor.

Temel ihtiyaçları gidermeyi hedefleyen imkânlar arasında elektrik bağlantılarının olması, suya kolay erişim gibi avantajları sunmak mümkün. Civarda restoran, mangal yerlerini bulabilirsiniz. İnternet bağlantısını da kullanarak doğadayken diğer kişilerle iletişim halinde de kalabilirsiniz.

Dim Çayı Kamp Alanı’na ulaşmak için öncelikle Alanya ilçe merkezine gelmeniz gerekiyor. Ardından da aracınız için güvenli bir park alanı bularak kampa başlayabilirsiniz. Özel araçla değil de minibüsle gelecekseniz, ilçe merkezinden birçok araç bu Alanya çadır kamp alanına ulaşıyor.

Dim Çayı Kamp Alanı Google Harita Konumu
Ulaş Mesire Piknik Alanı

Ulaş Mesire Piknik Alanı

Piknik ve kamp alanı arayışınız için konaklama alanı ücretsiz bir başka seçenek Ulaş Mesire Piknik Alanı olacaktır. Genellikle çadır konaklaması için tercih edilen bu yerde park alanı ücretsiz olduğu için sıkça ziyaret alıyor. Kamp alanına ulaşım konusunda da zorlanmadan etkili bir tatil başlatabilirsiniz.

Ulaş Mesire Piknik Alanı’nda bulacağınız aktivitelerden, dalış, voleybol, balık tutma, doğa gezisi etkili seçenekler arasındadır. Ayrıca mangal yakma alanları ve restoranlar yanında temel ihtiyaçları gidereceğiniz birçok alan da bulunuyor. Su, elektrik, internet ve ibadet yerleri konusunda da etkili bir yer denebilir.

Ulaş Mesire Piknik Alanı ulaşımı için Alanya ilçe merkezinden sonra Mersin Antalya yoluna sapmanız gerekiyor. Devamında ise Atatürk Bulvarı ve Emirgan Bulvarı üzerinden devam etmelisiniz. Özel araçla ve toplu taşıma kullanarak bu alana ulaşmanız mümkündür.

Ulaş Mesire Piknik Alanı Google Harita Konumu
Alen İncekum Kamp

Alen İncekum Kamp

Alanya çadır alanı seçerken iki katlı lüks konaklama yerleri de olsun diyorsanız Alen İncekum Kamp Alanı etkili bir seçenek olabilir. Çadır kurma yanında deniz başı iki katlı ev kiralama gibi daha lüks bir konaklamayı seçebilirsiniz. Tesis içerisinde nasıl bir etkinlik ve konaklama istiyorsanız belirli bir ücrete tabi tutulmaktadır.

Geçen yaz 2000 TL’ye kadar ulaşan lüks ev kiralama ücretlerinin bu yaz 3000TL ve üzeri olacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de gitmeden önce aşağıdaki iletişim adreslerinden birini kullanarak net bilgi almanız önerilir.

Karavan park yeri ücreti ödeyen tesis sakinleri, elektrik ve su ile ortak kullanım hizmetlerini ücretsiz şekilde alabiliyor. Öğrenciler çoklu şekilde tatil evi kiralayacaksa belirli bir indirim de yapılabilmekte… Özellikle kalabalık aileler ve öğrenciler, iki katlı ev kiralama hizmetinden sıkça yararlanıyor.

Alen Kamp alanına ulaşım için Avsallar istikametine doğru devam etmeniz ve Alanya ilçe otogarından tesise gelen otobüsleri kullanmalısınız.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0537 417 31 95

Instagram: https://www.instagram.com/campalenn/

Web Sitesi: http://kampalenincekum.com/

Alen İncekum Kamp Google Harita Konumu
Alanya Bahçeleri Kamp Alanı

Alanya Bahçeleri Kamp Alanı

Antalya gezilecek yerler ve kamp alanları için en güzel rotalardan biri Alanya Bahçeleri Kamp Alanı olabilir. Bölgede çadır konaklama yapabileceğiniz gibi birçok etkinliği de değerlendirebilirsiniz.

 • Temel su, tuvalet, elektrik, internet gibi ihtiyaçları bulabilirsiniz.
 • Market, yakacak odun, restoran olanakları mevcut
 • Etkinlik olarak balık tutma, dalış, yoga, voleybol gibi seçenekleri var

Mahmutseydi bölgesinde yer alan Alanya Bahçeleri Kamp alanı Bektaş Caddesi istikametinden sonra ulaşabileceğiniz bir yer. Özel araçla otopark imkanından da yararlanabilir ve tatil keyfini yaşayabilirsiniz.

Alanya Köyiçi Kamp Alanı

Alanya Köyiçi Kamp Alanı

Alanya tatil yerleri arasında Alanya Köyiçi Kamp Alanı etkili bir seçenek olabilir. Bölgede çadır konaklama yanında ücretsiz birçok etkinliği de bulabilirsiniz. Mersin yolu istikametinde ve Kargıcak bölgesine doğru yol alarak bu doğa harikası yerde kamp kurabilirsiniz. Özel araç ve halk otobüsü kullanarak çadır keyfini yaşayabilirsiniz.

Yapılacak etkinliklere bakıldığında plaja yakın olması en iyi artılardan biri denebilir. Market, yakacak odun ve temel temizlik ihtiyaçları kolayca giderilebilir. Ayrıca dalış, bisiklet, doğa gezileri, yoga gibi alternatifleri de deneyebilirsiniz. Mangal yakmayı sevenler için kamp alanında güzel yerleri bulabilirsiniz. Tatil yerleri arayışınızda güncellemeleri de değerlendirerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir