Esenceli Köyü Kamp Alanı 2023 | İmkanlar, Nerede, Nasıl Gidilir?
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Esenceli Köyü Kamp Alanı 2023 | İmkanlar, Nerede, Nasıl Gidilir?

0

Kamp tatili yapmak isteyen birçok kişi Esenceli Köyü’nü tercih edebilmektedir. Şile kamp alanları arasında olan ve Şehrin gürültüsünden kaçmak için gidilebilecek en doğru yerlerden biri olan Esenceli Köyü, eşsiz manzara sunuyor. Yeşil ve mavinin birleştiği kamp alanında, tüm gürültüden uzak keyifli bir kamp deneyimi yaşanabilir. Şile’ye yakın konumu ile kısa sürede birçok kişinin ulaşabileceği bir yerde bulunuyor. Esenceli Köyü Kamp Alanı’nda sadece çadır kampı değil aynı zamanda karavan ile konaklama yapılması için de uygun alan mevcut. 

Köyün dingin havasından faydalanırken bir yandan da doğada vakit geçirmek Esenceli Köyü ile mümkün oluyor. Ömer Barajı’nın çevresinde olması da alanın su kaynağından uzaklaşmasını önlüyor. Alanda çakal ve domuz gibi yabani hayvanlar ile karşılaşma ihtimali yüksek olsa da çoğunlukla herhangi bir sorun yaşanmıyor. Kamp alanına yerleşmeden önce kişilerin mutlaka güvenliği de göz önünde bulundurmaları gerekmekte. Esenceli kamp alanında imkanların da kısıtlı olması sebebi ile önceden hazırlık yapılarak gidilmesi önerilir. 

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Kamp Alanı Sunulan İmkanlar

Esenceli Köyü kamp alanındaki imkanlar oldukça kısıtlıdır. Esenceli kamp alanında gerçek bir kamp macerası yaşamak mümkün. Klasik bir kamp deneyimi kazanmak isteyenler Esenceli Köyü kamp alanına gidebilir. Bölgenin eşsiz manzarası ve çadır için uygun alanı gibi sebepler sık sık kullanılmasına sebep oluyor. Manzara ve doğanın haricinde ise lüks bir kamp planı yapanlar Esenceli’de sadece açık bir alan ile karşılaşacak. Bölgede tuvalet, market, alışveriş alanı gibi yerler bulunmuyor. Aynı zamanda su kaynağının da olmaması sebebi ile alana ulaşmadan önce mutlaka tüm ihtiyaçlar giderilmeli. 

Doğanın içerisinde kafa dinlemek isteyenler buraya giderek kaliteli vakit geçirebilir. Hem dinlenmek hem de arınmak için çok uygun bir alan olan Esenceli Köyü kamp alanı, kısıtlı imkanlarına karşın hala sık sık tercih edilmekte. Bölgede aynı zamanda telefon ile iletişim kurma ve interneti kullanma noktasında da kısıtlama söz konusu. Birçok operatör firmasının tam performans gösteremediği bir alan olduğu için iletişim kurma noktasında da zorluk yaşanabilir. Burada vakit geçirirken yapılabilecekler ise şunlardır: 

  • Balık tutma 
  • Klasik bir kamp deneyimi yaşama 
  • Doğu yürüyüşü 
  • Karavanlı kamp 

Bu aktivitelerin yanı sıra kamp alanında bazı dönemlerde yüzmeye izin verilmektedir. İzin olan dönemlerde kısıtlı bir alanda yüzme deneyimi de edinilebilir. 

Esenceli Köyü Kamp Alanı Yol Tarifi
Esenceli Köyü Kamp Alanı Yol Tarifi

thumbnail
Önerilen Yazı
Şile Kamp Alanları 2023 | Kafa Dinlemelik 7 Yer

Esenceli Köyü Kamp Alanı Nerede?

Esenceli köyü kamp alanının adresi İstanbul’dur. İstanbul’da bulunan, Şile ilçesine ulaştıktan sonra Esenceli Köyü’ne ulaşmak oldukça kolay. Şile Kamp Alanları arasında Esenceli köyü iyi bir tercih olacaktır. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda kalan Şile’nin içerisinde farklı yerleşkeler bulunur. Bu yerleşkelerden biri de Esenceli Köyü’dür. Köyün içerisinde yer alan kamp alanı birçok kişi tarafından bilinen ve sık sık ziyaret edilen bir alandır. Esenceli Köyü kamp alanı İstanbul’un Şile ilçesindedir. Esenceli Köyü Kamp Alanı’na gitmek isteyen kişilerin öncelikle İstanbul’a ardından ise Şile’ye ve Esenceli Köyü’ne ulaşması gerekir. Esenceli kamp alanı Şile’nin içerisinde bulunur. 

Esenceli Köyü Kamp Alanı Nasıl Gidilir? 

Esenceli köyü kamp alanı ulaşım farklı yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Bölgeye giden birçok toplu taşıma aracı ve servis olmasına karşın otobüs gibi seçenekler de kullanılabiliyor. Kişiler kendi araçları ile de yola çıkarak kısa sürede Esenceli Köyü’ne ulaşabilir. 

Esenceli Köyü kamp alanına ulaşmak için önce Şile’ye ulaşmak gerekiyor. Şile’ye gidildikten sonra ise Esenceli Köyü’ne ulaşmak oldukça kolay. İstanbul’da yer alan otogarlardan da Şile’ye ulaşmak için kalkan servisler kullanılabilir. Özel araçlar ile gidileceği zaman ise İstanbul’un Anadolu Yakası bölümünden yola çıkmak gerekir. Köy merkezine ulaştıktan sonra kamp alanına kısa sürede varmak mümkündür. 

Esenceli Köyü Kamp Alanı Kamp Fiyatları

Esenceli köyü kamp alanında konaklama fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Esenceli kamp alanı çok uzun zamandır ücretsiz şekilde hizmet veren bir yerdir. Kamp için belirlenen özel alanlarda ücretsiz şekilde konaklama yapılabilmektedir. Kişiler kendi kamp malzemelerini de yanlarında götürerek Esenceli kamp alanını güvenle kullanabilir. Aynı ücretsiz durum park yerleri için de geçerlidir. Esenceli kamp alanında kamp yapmak gibi araç parkını kullanmak da ücretsizdir. Esenceli kamp alanında sunulan imkanlar kısıtlı olduğu için burada kamp yapacak olan kişilerin hazırlıklarını tamamladıktan sonra kamp alanına gitmeleri önerilir. 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir