Kayseri Kaplıcaları Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023
  1. Anasayfa
  2. Kaplıcalar

Kayseri Kaplıcaları Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023

0

En İyi 10 Kayseri Kaplıcaları termal turizm sektörü ile ilgili olarak Kayseri isimli şehre devasa bir katkı sunmaktadır. Ülkemizde yer almakta olan en güzel ve en popüler kaplıcalara sahip olabilmektedir. Yeşil doğası ile insanları büyülemeyi başaran Kayseri, birbirinden güzel renkleri, ortamları, parkları ve binlerce yıllık tarihi unsurları ile baş döndüren şehirlerin başında yer alıyor.

Sason Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Bayramhacı Kaplıcası

Bayramhacı Kaplıcası
Bayramhacı Kaplıcası

Bayramhacı isimli köyde yer almakta olan bu kaplıca; Avanos yolu üzerinde yer almaktadır. Köye ortalama olarak 1500 metre uzaklıkta yer alan kaplıca suyu içerisinde; bikarbonat, kalsiyum, klorür, sodyum ve radyon gibi maddeler yer almaktadır. Bu kaplıcanın suyu; radyoaktif su olarak bilinmektedir. Bu kaplıca en çok tercih edilen kaplıcalar arasında bulunmaktadır.

Boğazköprü İçmesi

Boğazköprü İçmesi
Boğazköprü İçmesi

Kayseri şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer almakta olan bu kaplıca, Boğazköprü bölgesi yakınlarında bulunmaktadır. 19 derece ve içme suyu olan bu kaynak suyu içeriğinde; sodyum klorür, bikarbonat ve karbonatlı su olarak bilinmektedir. Sülfat tuzları içermesinden dolayı hafif müshil etkisi olan bu kaplıcanın termal suyundan fayda sağlanabilmesi için; hipostenik mide için yemeklerden önce 12 bardak kadar alınması önerilmektedir. Burası Kayseri Kaplıcaları arasında odukca özeldir.

Çermik Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Tekgöz Kaplıcası

Tekgöz Kaplıcası
Tekgöz Kaplıcası

Himmetdede isimli ilçesine bağlı olan Yemliha köyünde bulunmakta olan bu kaplıca şehir merkezine 38 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tekgöz Kaplıcaları, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden itibaren işletilmekte olan en eski kaplıcalar arasında yer almaktadır. Kaplıca alanında büyük bir Selçuklu hamamının kalıntıları yer almaktadır. Kayseri Kaplıcaları; arasında en şifalı olanları arasında yer almaktadır.

Yazır İçmesi

Yazır İçmesi
Yazır İçmesi

Kayseri’nin şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer almakta olan Yazır köyünde bulunmaktadır. Yazır Maden Suyu olarak da anılmakta olan bu içmelerin bulunduğu alan, doğa ile iç içe olmakta ve bahçelik bir alanda yer almaktadır. Etrafında birçok çeşme yer almakta olan büyük bir yüzme havuzuna da sahip olmaktadır. 50 yataklı otel konaklama ihtiyaçlarını karşılamaya yetmemektedir. Bu nedenle de ziyaretçiler mevsimlerinde kamp çadırlarını kurmayı tercih etmektedir.

Bolu Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Sazlık İçmesi

Sazlık İçmesi
Sazlık İçmesi

Kayseri Kaplıcaları arasında bilinen İncesu ilçesinin şifalı sularından birisi olan Sazlık İçmesi; kaplıcanın çevresi aynı zamanda güzel bir dinleme alanı olarak da bilinmektedir. Romatizmaya iyi geldiği bilinen tanınmış bir kaynak suyu olarak bilinmektedir.

Dutluk İçmesi

Dutluk İçmesi
Dutluk İçmesi

Her sene bölgeye gelmekte olan binlerce hastanın tedavi olması amacıyla içilmekte olan Dutluk kaynak suyunun doğal ısısı, siyatik ve sedef dahil romatizma gibi hastalıklara fazlaca iyi gelmektedir. Kayseri kaplıcaları arasında en popüler olmakta olan sulardan birisi olarak bilinmektedir.

Dere kenarındaki muhteşem kayalıklar ve bu alanda yer almakta olan binlerce güvercin yuvası tedavi amacıyla gelmekte olan bireylere hayran kalmasından dolayı güzel bir görüntü oluşturmaktadır. İçme suyu; su toplama alanlarındaki ağaçlıklı bahçeden sağlanabilmektedir. Sezon dönemlerinde 600 yatak kapasitesine sahip olan Dutluk İçmesi; 200 yataklı bir otel ile de hizmetlerini sürdürmektedir.

Afyon Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Kayseri Kaplıca Fiyatları 2023

Kayseri Kaplıcaları
Kayseri Kaplıcaları

2023 yılı itibariyle Kayseri’de yer almakta olan kaplıcaların ortalama fiyatları 800 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatlar; kişi sayısına, seçeceğiniz odaya ve diğer tüm kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kaplıcaya ulaşmadan önce mutlaka fiyatları ve diğer tüm detayları araştırmanız gerekmektedir.

  • Radisson Blu Hotel Kayseri: 1.652 Türk Lirası
  • Wyndham Grand Kayseri: 1.517 Türk Lirası
  • Mirada Del Lago: 5.780 Türk Lirası
  • Atabay Termal Otel: 950 Türk Lirası
  • Kozaklı Grand Termal Otel: 906 Türk Lirası

hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir