Akyaka Orman Kampı Fiyatı 2023 ve Tüm Detaylar
 1. Anasayfa
 2. Kamp Alanları

Akyaka Orman Kampı Fiyatı 2023 ve Tüm Detaylar

0

Hayatınızda görüp görebileceğiniz en mükemmel yerler arasında olan Akyaka Orman Kampı, kesinlikle gezmeniz gereken ender bölgeler arasındadır. Denize sıfır kamp alanları arasında olan bölge; oldukça sessiz, sakin ve bir o kadar da huzur vericidir. Biz de bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için Akyaka Orman Kampı hakkında bilgi verecek ve burayı sizin için tanıtmaya çalışacağız.

Akyaka Orman Kampı

Kamp yapmayı çok sevenler ve adeta hayatının önemli bir tutkusu haline getirenler için, burada resmen tüm olanaklar sağlanmış durumda. Büyükçe bir şekilde var olan bu ormana giriş yaptığınızda, öyle sıradan kamp çadırlarından ziyade çok daha büyük kamp çadırlarıyla karşılaşıyorsunuz. Üstelik güvenli kamp alanları arasında da en iyilerden biri olan Akyaka, aynı zamanda gerçekten de çok temiz bir çevreye sahiptir.

Ayrıca kamp alanı bölgesinde tam 8 farklı koy bulunmakla birlikte, bu koylar aracılığıyla kolayca denize de girebilirsiniz. Kampın arka yüzü birbirinden güzel doğal oluşumlarla dolu bir ormana bakarken, ön yüzü ise Bodrum ve Datça arasındaki Gökova Körfezi’ne bakıyor. En kalabalık günlerde bile hiçbir şekilde masa sıkıntısı çekmeyeceğiniz Akyaka Orman Kampı’nda, istediğiniz yere çadır kurmakta da özgürsünüz. Özel aracıyla gelen misafirler için de hemen bir park yeri ayarlanmaktadır. Kampa giriş sistemi ise şu şekilde;

Öncelikle Akyaka Orman Kampı bölgesine gidiyor ve güvenliğin olduğu bölgeye giderek, burada kamp yapmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Daha sonra, güvenlik tarafından size verilen formu doğru bir şekilde doldurup, kaç kişiyle birlikte yine burada kaç gün kalacağınız bilgisini de o formda belirtmeniz gerekmekte. En son olarak sizin için belirlenen kamp ücreti ödemesi de yaptıktan sonra, artık bu harika deneyime başlayabilirsiniz. Akyaka Orman Kampı giriş ve konaklama ücreti bilgisini ise yazımızın ilerleyen kısımlarında belirteceğiz.

Ücreti ödeyip bu kamp alanına giriş yaptığınızda ise çeşitli numaralandırma sistemlerinin var olduğunu göreceksiniz. Bu numaralandırma sistemi, kaçak çadır kurma işlemlerinin önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır. Yani ücretini ödeyerek tamamen yasal bir şekilde kamp çadırı kuran misafirlere o numaralardan verilir, misafirler ise o numarayı çadırlarına asarlar. Böylece o çadırın buradaki işletme tarafından yasal bir şekilde içeriye alındığı tespit edilmiş olur.

Elbette ki bu kamp alanına bir ücret dahilinde giriş yaptığını için birçok farklı avantaj ve hizmetten de faydalanacaksınız. Yani burada tuvalet hizmetinden de, banyo hizmetinden de çamaşır ve bulaşıkhane hizmetinden de en güzel şekilde faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda girişte ödediğiniz ücrete ek olarak, yine çok makul bir ücret karşılığında ve kullanmış olduğunuz tutara göre ödeme yaparak çadırınıza elektrik de alabilirsiniz.

Bitti mi? Elbette ki hayır! Yani Akyaka Kamp Alanı hizmet ve avantajları henüz bitmedi, saymaya devam ediyoruz. Bu kamp alanında yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için çok güzel büfeler ve nezih bir restoran bulunmaktadır. Ayrıca çocukların eğlenip zaman geçirmesi için oldukça güvenli diyebileceğiniz park ve bir de basketbol sahası da vardır.

Akyaka Orman Kampı’nda Yapılacak Faaliyetler

Peki bu kamp alanına geldiğimde, ne gibi faaliyetlerde bulunabilirim diye soracak olan okurlarımıza, şu şekilde cevap verebiliriz;

 • Kamp alanı ormanında dilediğiniz gibi yürüyüşe çıkabilir, aynı zamanda rehber eşliğinde düzenlenen yürüyüş turlarına da katılabilirsiniz.
 • Bisiklet kiralayarak doğal ortamda bisiklet turu yapabilirsiniz.
 • Su sporlarıyla ilgileniyorsanız, buradan gerekli ekipmanları kiralayarak dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.
 • Tekne turlarına katılarak çevrede bulunan diğer koyları gezebilirsiniz.
 • Kamp alanına çok yakın konumdaki sahile gidip güneşlenebilir ve denize girip dilediğiniz gibi yüzebilirsiniz.

Muğla Kamp Alanları listeniz var ise bu kamp alanını listenize eklemenizde fayda var..

Akyaka Orman Kampı Fiyatları
Akyaka Orman Kampı Fiyatları

Akyaka Orman Kampı Nerede?

Akyaka Orman Kampı nerede diye soran tatilcilerimiz için, bu kamp yerinin Muğla’da olduğu bilgisini vermek isteriz. Ve toplamda 300 çadır ile 70 karavan kapasitesi bulunan bu kamp alanının ait olduğu yer ise Muğla Hizmet Vakfı olarak bilinmekte. Uzun bir süre dahilinde Orman Bakanlığı izniyle kiralanmış olan Akyaka Orman Kampı, Akyaka sahiline ise sadece 150 metre uzaklıktadır. Akyaka’nın Atatürk Caddesi bölgesinde, batı tarafına doğru şöyle bir ilerlediğinizde, hemen sol tarafta bu kamp alanının var olduğunu göreceksiniz. Merkeze yakın kamp yerleri arasında olmasıyla birlikte, buraya ulaşım da oldukça kolaydır.

Akyaka Orman Kampı’na Nasıl Gidilir?

Akyaka Orman Kampı’na nasıl gidilir diye soracak olan tatilcilerimiz için, bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi buranın oldukça kolay gidilebilir bir yer olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. Eğer özel araçlarınız varsa Muğla’nın Akyaka ilçesinin hemen dibinde olan bu kamp alanına kolaylıkla gidip, aracınızı da yine kamp yeri otoparkına bırakabilirsiniz. Özel aracı olmayan kişiler ise Muğla şehir merkezinden toplu taşıma ile Akyaka ilçesine gidebilir, oradan da yürüyerek veya taksiye binerek, Akyaka Orman Kampı’na ulaşabilirler.

Akyaka Orman Kampı Fiyatları 2023

Akyaka Orman Kampı 2023 yılı fiyat tarifesi şu şekilde;

 • Orman kampı taş ev fiyatları; 1400 TL – 1600 TL arasında.
 • Küçük çadır yeri ücreti; 100 TL
 • Küçük çadırda kişi başı konaklama ücreti; 20 TL
 • Küçük çadır yeri ücreti; 300 TL
 • Küçük çadırda kişi başı konaklama ücreti; 60 TL

Elbette ki bu fiyat tarifelerinde değişiklik gerçekleşme ihtimali yüksek olmakla birlikte, güncel ve asıl fiyat bilgisi için kamp yeri işletmesini arayabilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir;

Marmaris Kamp Alanları

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir