En İyi 11 İzmir Kamp Alanları Önerisi 2024
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

En İyi 11 İzmir Kamp Alanları Önerisi 2024

0

 

İzmir Kamp Alanları denildiğinde akla gelen yerlerden bir kaçını sizin için derledik. Keyifli Okumalar 🙂 Ülkemizin en harika şehirlerinden biri olan İzmir’in sahip olduğu güzelliği bilmeyen yoktur. Peki bu harika şehire gidip güzel bir tatil serüvenine bir de kamp macerası eklediğinizi düşündünüz mü? Size bu konuda harika deneyim fırsatları sunan İzmir kamp alanları, mutlaka gidip görmeniz gereken standartlara sahip. Biz de durur muyuz, hemen geniş çaplı bir araştırma yaptık ve İzmir’in en güzel kamp yerlerini sizler için listeledik. İşte, gittiğinizde dolu dolu bir serüvene imza atacağınız İzmir kamp alanları listemiz…

İzmir Kamp Alanları

 

İngiliz Burnu Kamp Alanı – Foça

İngiliz Burnu Kamp Alanı
İngiliz Burnu Kamp Alanı

İzmir’deki kamp alanlarını tanıttığımız içeriğimize, Foça’da bulunan İngiliz Burnu kamp alanı ile başlamak istedik. Bu bölge, deniz manzarası eşliğinde kamp yapmak isteyenler için en uygun yerlerden biri. Ancak burada herhangi bir tesis bulunmadığı için tüm ihtiyaçlarınızı önceden tedarik etmeniz gerekir. Ancak bir tık tehlikeli olarak nitelendirebileceğimiz bu yerde özellikle de akşamları kendinizi güvence altına almanızı tavsiye ederiz. Fakat yanlış anlaşılmasın, buranın tehlikesi tamamen ıssız ve deniz dibinde olmasın ötürüdür. Ve gece dışarıda bulunduğunuzda kaybolma ihtimalinize karşı, bu bölge geceleri tehlikeli olur söyleminde bulunmayı tercih ettik. 

İngiliz Burnu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?


Demircili Kamp Alanı – Urla

Demircili Kamp Alanı
Demircili Kamp Alanı

Yine deniz kenarında olan ve gerek havası, gerek suyu ve gerekse de doğası ile sizi mest edecek bir diğer yer de Demircili kamp alanıdır. Urla’da bulunan bu bölge, berrak, masmavi ve tertemiz denizi ile ünlenmiş durumda. Bu bölgede özel olarak ayrılan alanlarda kamp yapabilir, denizin tadını çıkarabilir ve yürüyüş turları gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca plaj içerisinde kamp alanının yanı sıra wc, duş ve yiyecek içecek noktaları da bulunmaktadır.

Demircili Kamp Alanına Nasıl Gidilir?


Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Dereköy Kamp Alanı
Dereköy Kamp Alanı

Dereköy kamp alanı, Kemalpaşa – Torbalı yolu üzerinde bulunmaktadır ve İzmir’in en ünlü kamp alanları arasında gösterilir. Bu kamp alanına gelirken sadece çadırınızı alıp gelmeniz yeterli. Ve kamp yapmaya gelen misafirler için bir de wc bulunmaktadır. Yine su da bulabileceğiniz kamp alanında kendi çapınızda mangal pişirmenize de olanak sağlanır. Gıda ve diğer market ihtiyaçlarınızı ise hemen yakındaki köye giderek karşılayabilirsiniz. İzmir’de doğa ile baş başa bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız, Dereköy kamp alanını sizlere kesinlikle tavsiye ederiz. 

 

Sazlıca Plajları – Foça

Sazlıca Kamp Alanı
Sazlıca Kamp Alanı

Sessiz ve ruhunuzu dinlendirecek bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlere de Foça’da bulunan Sazlıca Plajlarını tavsiye ederiz. Ücretli kamp yeri olarak bilinen bu bölgede yanınızda hiçbir şey olmadan bile harika bir kamp tatili gerçekleştirebilirsiniz. Durumunuz elverdiğince çadır kiralama imkanınız bulunmakla birlikte, yine yeme içme, banyo ve lavabo ihtiyaçlarınızı da plajdaki tesiste karşılayabilirsiniz. 

Sazlıca Plajına Nasıl Gidilir?


Çam Kamping – Dikili

Çam Kamping Fiyat–Dikili
Çam Kamping Fiyat–Dikili

Sahip olduğu harika manzara ile mutlaka görmeniz gereken kamp alanlarından biri olan Çam Kamping, ücretli bir kamp yeri olmasına rağmen böylesine üstün bir hizmete karşılık ücret bakımından oldukça makul seviyelerdedir. Çam Kamping’de kendi çadırıyla gelen misafirlerden 70 TL yer kiralama, kamp yerinde çadır kiralamak isteyen misafirlerden ise 100 TL çadır kiralama ücreti talep edilmektedir. Yine ateş ve mangal yakmak başta olmak üzere WC, duş, su, elektrik, büfe, şezlong, buzdolabı, mutfak alanı diğer ortak kullanım alanlarından faydalanabilirsiniz.

Çam Kamping Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Kalemlik Orman Kampı – Menderes

İzmir ormanlık kamp alanı kategorisine dahil olan bu bölge, her türlü kamp olanağına sahiptir. İzmir merkezden düzenlenen otobüs seferleri ile bu kamp yerine gelebilir ve çok güzel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kamp aktivitesinin yanı sıra aynı zamanda günübirlik piknik gezileri için de ziyaret edebileceğiniz Kalemlik Orman kamp alanının güncel fiyat bilgisini, kamp yetkilileri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Nazarköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Nazarköy Kamp Alanı
Nazarköy Kamp Alanı

Bir an için hayal edin ve köy havasında harika bir kamp deneyimi yaşadığınızı düşünün. İşte, size tam olarak bu fırsatı sunan Nazarköy kamp alanını çok sevecek ve burada adeta ruhunuzu dinlendireceksiniz. Yine maalesef ki bu kamp alanında da yiyecek içecek merkezi bulunmamakla birlikte, bu ihtiyaçlarınızı önceden tedarik ederek buraya gelmiş olmanız gerekmekte. Çantanızı, çadırınızı ve diğer ihtiyaçlarınızı tedarik ederek Nazarköy alanına geldiğinizde ise sizi harika bir kamp tatili serüveni bekliyor olacak. 

Nazarköy Kamp Alanına Nasıl Gidilir?


Caravan Camping – Bergama

Caravan Camping Bergama
Caravan Camping Bergama

İzmir Bergama’da bulunan Caravan Camping, doğal ve samimi yapısı ile birçok ziyaretçinin ilgi odağı olmuş durumda. Sadece kamp seçeneği olmayan bu tesis, aynı zamanda apart kiralayarak otel konaklaması yapmanıza da olanak sağlıyor. İzmir denize sıfır kamp alanı olarak tanınmış olan Caravan Camping, ayrıca şehir merkezine de çok yakın. Gıda, wc, duş ve diğer birçok imkana rahatlıkla erişebileceğiniz tesisin konaklama ücretleri ise apart kiralama 100 TL ve karavan kiralama 200 TL şeklindedir. Ayrıca buranın çadır kampı değil de adından anlaşılacağı üzere karavan ile kamp yapma bölgesi olduğu bilgisini de peşinen vermiş olalım. 

Bergama Caravan Camping Alanına Nasıl Gidilir?


Nuri’nin Yeri – Urla

Nurinin yeri kamp alanı
Nurinin yeri kamp alanı

Nuri’nin yerine giderek aile sıcaklığında bir kamp deneyimi yaşamaya ne dersiniz? Ne kadar samimi ve içten bir yer olduğu adından bile anlaşılan bu kamp yerinde aklınıza gelebilecek tüm olanaklara erişim sağlamanız mümkün. Üstelik bu kamp yerinde wifi hizmeti de vardır. Ücretli bir kamp yeri olan Nuri’nin yerinin fiyat aralığı ise kendi çadırı ile gelen misafirlere 50 TL ve oradan çadır kiralayarak konaklayan misafirlere ise 80 TL şeklinde. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Efes Antik Kenti Giriş Ücreti 2023 ve Tüm Detaylar

Dolungaz Camping Alanı – Urla

Dolungaz Camping Alanı - Urla
Dolungaz Camping Alanı – Urla

Urla, adeta İzmir’in en güzel kamp alanlarını bünyesinde bulunduran nadide bir bölge niteliği taşımaktadır. Yine güzelliği ile ün salmış yerlerden biri olan Dolungaz Camping alanı, tamamen ücretsiz ve denize de sıfır konumdadır. İzmir ücretsiz kamp alanları arasında en iyi seçeneklerden biri olan bu yer, özel ihtiyaçlarınızı da giderebileceğiniz standarttadır. Ancak bu ihtiyaçlarınızı gidermek için hemen yakın bölgede bulunan ve ücretli olan yerlere gitmeniz gerekmekte. 

Dolungaz Işık Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?


Hipo Camp – Menderes Nerede? Fiyatları Nedir? 

Hipo Camp Fiyatları
Hipo Camp Fiyatları

Şimdi de İzmir ücretli kamp alanları tanıtımımız var. Menderes’de bulunan Hipo Camp, fiyat itibariyle birçok kişi tarafından pahalı bir yer olarak tanımlanmaktadır. Ancak elbette ki alınan bu ücretlerin de bir hizmet karşılığı olmakla birlikte, kamp yaptığınız alan da gayet temiz ve standartları yüksektir. Öncelikle, temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için duş yeri, WC, market ve mutfak kısımları bulunur. Ayrıca ister kendi çadırınızı getirerek kurabilirsiniz ve isterseniz de oradan bir çadır veya bungalov ev kiralayabilirsiniz. Kira ücretleri ahşap bungalov için 120 TL, çadır için 72 TL, kendi çadırını getirene 25 TL – 35 TL (yer kirası için) ve karavan konaklaması da kişi başı 43 TL’dir. Ancak bu fiyatlarda bir güncelleme olmuş olabilir ve net fiyat bilgisi için Hippo Camp yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz. 


Deniz Çadır Kamp – Dikili

Deniz Çadır Kamp - Dikili
Deniz Çadır Kamp – Dikili

Yine ücretli olan ancak aldığı ücretin karşılığını hizmet olarak fazlasıyla veren bir kamp yerinden bahsetmek isteriz. İzmir Dikili’de bulunan Deniz Çadır kamp alanı, faaliyete girdiği 2022 yılından itibaren doğa tutkunlarının vazgeçilmez duraklarından biri haline gelmiştir. Kamp yerinde 7 yaş altı çocuklardan hiçbir ücret talep edilmemekte, kendi bisikleti ile gelen misafirlere %15 indirim uygulanmakta ve yetişkinlerden de kendi çadırı ile gelenlerden 50 TL, oradan bir çadır kiralayarak konaklayan misafirlerden ise geceliği 100 TL talep edilmektedir. Yine Deniz Çadır kamp alanında da wifi başta olmak üzere tüm imkanlardan faydalanabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Antalya Kamp Alanları 2023 – En İyi 19 Yer

 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir